Haber Detayı
04 Haziran 2021 - Cuma 18:10
 
BİNGÖL’DE "KUDÜS’ÜN RENGİ" TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ DÜZENLENDİ
​Bingöl HÜDA PAR İl Gençlik Kolları Kudüs için farkındalık oluşturmak için resim sergisi düzenledi.
GÜNDEM Haberi
BİNGÖL’DE

Bingöl Sanat Sokağında açılan fotoğraf sergisinde işgal altında olan Kudüs ve mazlum Filistin’lilere karşı işlenen vahşet gözler önüne serildi. HÜDA PAR Bingöl İl Gençlik Kolları’nın düzenlemiş olduğu Kudüs’ün Rengi temalı fotoğraf sergisi vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Sergide konuşan HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, “Filistin ve Gazze tüm Müslümanlar için öncelikli ortak paydamızdır. Bu işgale ve bu zulme sessiz kalma Kudüs’ü Yahudilere altın tepside sunmak olur. Sadece bununla sınır değil, zira mescidi aksa tüm Müslümanların onuru, şerefi ve izzetidir. Dolayısıyla bu bilinçle mescidi aksa asla Müslümanlardan başkasına teslim edilemez” dedi.

Alpaya, şunları söyledi: “Bütün dünyanın gözleri önünde Gazze’de ve mazlum Kudüs’ümüzde Siyonist işgalcilerin elleri ile büyük bir vahşet ve dram uygulanıyor. Bundan dolayı biz oradaki vahşete ve drama farkındalık oluşturmak adına gençlik kollarımızın öncülüğünde böyle bir program düzenlemeyi düşündük. Türkiye’nin her tarafında biz HÜDA PAR olarak elimizden geldiği kadar Gazze ve Kudüs’e sahip çıkmak için elimizden gelen bütün gayreti göstermeye çalışıyoruz. İnşallah bütün dünya Müslümanları bu şekilde uyanırlar ve farkındalık oluşturmak adına daha güze programlar yaparlar.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: BİNGÖL’DE, "KUDÜS’ÜN, RENGİ", TEMALI, FOTOĞRAF, SERGİSİ, DÜZENLENDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı