Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 18:04
 
‘BiRLiKTE MÜCADELE ETMEMiZ ŞART’
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz: Hiç bir ülke izole değil; ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlar da virüsler gibi bulaşıcı.
SİYASET Haberi
‘BiRLiKTE MÜCADELE ETMEMiZ ŞART’

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz, twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmede, virüsler ile olduğu gibi insanlığın evre, ekonomi ve sosyal adalet konularında da birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi. “Hiç bir ülke izole değil; ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlar da virüsler gibi bulaşıcı.” diyen Yılmaz’ın paylaşımları şöyle:

“Virüsler ile olduğu gibi; çevre, ekonomi ve sosyal adalet konularında da insanlık olarak birlikte mücadele etmemiz şart. Hiç bir ülke izole değil; ekonomik, sosyal ve çevresel sorunlar da virüsler gibi bulaşıcı.”

Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yeni işbirliği modelleri ve dayanışmanın şart olduğunu söyleyen Cevdet Yılmaz, “Fert fert çaba önemli. Yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde yeni işbirliği modelleri ve dayanışma da şart. Merkezinde insanın ve adaletin olmadığı bir kalkınma ve küreselleşme sürdürülemez.” dedi.

İnsanlığın, sorunlarını nasıl aşacağı sorusunu soran Yılmaz, “Tahrip olan çevre, yoksulluk ve işsizlik, silahlanma ve uyuşturucu, terör ve çatışma, işgaller ve çöken yönetimler, göç ve mültecilik, yabancı düşmanlığı ve ırkçılık, çözülen sosyal bağlar...  Bu sorunları insanlık olarak nasıl aşacağız?” derken bu sorusunun yanıtını şöyle verdi:

“Yeni bakış açılarına, yol ve yöntemlere; yeni diyalog kanallarına, ortak akla ve vicdana ihtiyaç var. İnsanlığın kadim değerleri ve birikimi ile ezber bozucu çarelere yönelmeliyiz. Yeter ki sonuç almaya niyet edip irade oluşturalım.”

“Değişim kendimizden ve yakınımızdan başlamalı.” diyen Yılmaz, “Geçmişte nice dönüşümler oldu. Geleceğin farklı olacağını düşünmek için bir sebep yok. Değişim kendimizden ve yakınımızdan başlamalı. Dayanışma halka halka büyümeli. Bugün atacağımız “küçük” bir adım gelecekte büyük mesafeler almamızı sağlayabilir.” dedi.

Türkiye’nin yeni dönemin öncü ülkeleri arasında olduğunu söyleyen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, “Türkiye; aşı milliyetçiliğine karşı duruşu, mülteci meselesinde tavrı, kalkınma yardımlarında cömertliği, güçlü sosyal politikaları, “dünya beşten büyüktür” yaklaşımı ile bu yeni dönemin öncü ülkeleri arasında.” İfadelerini kullandı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘BiRLiKTE, MÜCADELE, ETMEMiZ, ŞART’,
Yorumlar
Haber Yazılımı