Haber Detayı
29 Temmuz 2021 - Perşembe 18:25
 
ÇAPAKÇUR VADİSİ BÖYLE OLACAK
Belediye Başkanı Erdal Arıkan, 22 Eylül’de ihalesi yapılacak Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projesinin detaylarını paylaştı.
GÜNDEM Haberi
ÇAPAKÇUR VADİSİ BÖYLE OLACAK

Çapakçur Vadisinin millet bahçesi olarak düzenlenmesi işi 22 Eylül’de ihaleye çıkarılacak. TOKİ tarafından yapılacak projenin detaylarını paylaşan Belediye Başkanı Erdal Arıkan, projenin 323 bin metrekarelik alanı kapsayacağını söyledi.

Arıkan, “Söz verdiğimiz gibi yeni bir projemizi daha hayata geçirmenin heyecanını yaşıyoruz. Çapakçur Vadisi Millet Bahçesi projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından 22 Eylül 2021 tarihinde saat 14:30’da ihaleye çıkıyor” dedi.

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Arıkan, proje alanında, fuar ve sergi alanları, kütüphane alanı, kafeterya, otopark, spor tesisleri, eğlence alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, botanik bahçe eğitim alanı ve dinlenme alanlarının yer alacağını söyledi.

“VADİYE YENİ BİR GÖRÜNTÜ KAZANDIRILACAK”

Türkiye’de ‘millet vadisi’ niteliğinde ilk projenin Bingöl’de uygulanacağını belirten Arıkan, “Verdiğimiz çabanın, emeğin karşılığını almak bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Ayrıca böylesi niteliğe sahip bir projeyi kentimize kazandırmanın heyecanını yaşıyoruz. Pek çok alanı içerisinde barındıran projemiz, ilimizin gerdanlığı olma özelliği taşıyan Çapakçur Vadisi’nde görkemli görüntüsüyle yerini alacak. Yoğun yeşiliyle bölgeye uyum sağlayacak ve vadiye yeni bir görüntü kazandıracak” dedi.

“ACİL KAMULAŞTIRMA İŞLEMLERİ BAŞLAYACAK”

Projenin uygulanacağı alanda kamu yararı gözetilerek acil kamulaştırma kararı alındığını kaydeden Arıkan, şunları söyledi: “33 Bin metrekarelik toplam alana sahip proje alanında 71 parsele ait 130 bin metrekarelik bölge komisyonumuzca yapılacak çalışma sonrası kamulaştırılacak. Kamulaştırma bedeli yaklaşık 20 – 25 Milyon TL olacak ve bunun 10 Milyon TL’si Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından hibe desteği olarak sunulacak. Kalan miktar ise belediyemiz tarafından karşılanacaktır. İmar ve Şehircilik Müdürlüğümüz bünyesinde kurulacak komisyon en kısa zamanda çalışmalarına start verecektir. İnşallah sorunsuz bir şekilde bu süreci de atlatmış olacağız.”

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Arıkan, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum, Plan ve Bütçe Komisyon Başkanımız ve Bingöl Milletvekilimiz Sayın Cevdet Yılmaz, Milletvekilimiz Sayın Feyzi Berdibek, Valimiz Sayın Kadir Ekinci, TOKİ İdare Başkanı Ömer Bulut ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Projemizin ilimize, insanımıza, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim başlattığımız bu projemizin de başarılı bir şekilde sonuçlandırmayı nasip etsin” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAPAKÇUR, VADİSİ, BÖYLE, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı