Haber Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 17:12
 
“ÇOCUKLAR GEÇİM DERDİNE DÜŞÜYOR”
Gelecek Partisi Bingöl İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yıldız, 12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliği ile Mücadele Günü dolayısıyla bir basın açıklaması yaptı.
SİYASET Haberi
“ÇOCUKLAR GEÇİM DERDİNE DÜŞÜYOR”

Yıldız, şunları söyledi: “Çocuk işçiliği uluslararası ve ulusal çapta hala en önemli sorunların başında gelmektedir. Çocuklar çoğu zaman okula devam edememekte veya zorunlu eğitimlerini yarıda bırakmakta ve dolayısıyla, ileriki çalışma yaşamları için gerekli olan donanımdan yoksun kalmaktadır. Bu durum sadece çocuğun yetişkinlik yaşamını olumsuz yönde etkilemekle kalmayıp, ülkenin üretkenlik düzeyini de düşürmektedir. Çocukların özellikle zor koşullar altında uzun süreli çalıştırılması ruhsal ve bedensel sağlıklarını olumsuz yönde etkilemekte, uzun vadede bu çocukların üretken bireyler yerine yardıma ve desteğe muhtaç kişilere dönüşmelerine neden olmaktadır. Dolayısıyla, bugün ucuz işgücü olarak görülen çocuk emeği, uzun vadede ülke için çok pahalı bir emek haline dönüşmektedir.

Tüm bunları yaşanması ülkemiz için içler acısı bir durumdur. Çocuklarımız aileleriyle yoksullukları yüzünden ihtiyaçlarını karşılamamaktadır. Bu yüzden çocuklar iş hayatına erken atılmak mecburiyetinde kalıyorlar. Oyun, okul zamanı olan çocuklarımız geçim derdine düşüyor. Bu psikolojiyle büyüyen bir çocuktan ülkesi için nasıl bir katma değer bekleyebiliriz. Gençlerimiz yurtdışı hayaliyle oturup kalkıyor. Ülkeyi ekonomik çıkmaza sürükleyen iktidar, işsizlikle boğuşan gençlerimizin elinden tutmak yerine mafyanın elinden tutmuş. Onlarla hesaplaşıyor.

Gelecek Partisi olarak tüm bunların hesabını milletimiz adına soracağız. İlk seçimde iktidara geldiğimizde çocuklarımız, gençlerimiz yarınlarına umutla bakmayı öğrenecek. Türkiye düştüğü, uğradığı bu hezimetten kurtulacaktır.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ÇOCUKLAR, GEÇİM, DERDİNE, DÜŞÜYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı