Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 18:55
 
Covid19 denetimleri devam ediyor
Sonbahar ile birlikte koronavirüs vakalarında yeniden artış yaşanırken, denetim ekipleri, kalabalık yerler ve alışveriş merkezlerinde denetimlerini sürdürüyor.
GÜNDEM Haberi
Covid19 denetimleri devam ediyor

Bingöl’de son günlerde Covid-19 vakalarında yeniden artış yaşanırken, Sağlık Bakanlığı’nın ‘Hayat Eve Sığar’ uygulamasında Bingöl neredeyse tamamen kırmızıya bürünmüş durumda.

Artan vakalara karşı denetimler de sürdürülüyor. Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, “Valimiz Kadir Ekinci yönetim ve koordinesinde il genelinde Covid19 tedbirlerine yönelik denetimler; AVM'ler, marketler, mağazalar, pazar yerleri, kalabalık cadde ve sokaklar ile sigara içme yasağı getirilen bölgelerde aralıksız devam ediyor” denildi.

Covid19 tanısı konulmuş kişilerin, temaslı oldukları kişileri filyasyon ekiplerine doğru ve eksiksiz olarak bildirmeleri gerektiği belirtilirken, doğru bilgide bulunmayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağı ifade edildi.

Valilik ayrıca, açık alanda sigara kullanımının neden yasaklandığı ile ilgili olarak, “uygun maske kullanımını engelliyor. Damlacık yoluyla bulaşma hızlanıyor. Virüs, ortamda asılı kalabiliyor. Duman, virüsü uzağa taşıyor. Pasif içiciler için risk oluşturuyor” açıklamasında bulunarak, kurallara uyulması çağrısı yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Covid19, denetimleri, devam, ediyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı