Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 18:30
 
“ÇÖZÜLMEYEN SORUNLAR BÖLGE HALKINA VERİLMEYEN DEĞERİN GÖSTERGESİDİR”
SP İl Başkanı Tiryaki, 19 yılda Karlıova-Yedisu yol sorununun çözülmemesinin bölge halkına verilmeyen değerin göstergesi olduğunu söyledi.
SİYASET Haberi
“ÇÖZÜLMEYEN SORUNLAR BÖLGE HALKINA VERİLMEYEN DEĞERİN GÖSTERGESİDİR”

Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, önceki gün TBMM’ye, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından cevaplandırılması talebiyle Karlıova-Yedisu karayoluyla ilgili soru önergesi vermişti.

Karaduman’ın ardından Saadet Partisi Bingöl İl Başkanı Muhammed Fatih Tiryaki de, yol sorununu gündeme getirdi.

Tiryaki, “Vekilimiz Abdulkadir Karaduman beyin sorduğu soruların cevabını beklerken; aynı gece Yedisu güzergahına gittik. Karlıova-Yedisu yolunda birçok yerde oluşan heyelana bağlı taşların yolun ortasına düşmüş olduğuna şahit olduk. Yoldan geçen herhangi bir aracın geçişi esnasında, bu kayaların yola düşmemiş olması sevindirici olsa da; Yedisu yolunun bu denli kötü olması bizleri hem yormuş, hem de üzmüştür. İlimizin sorunlarını Konya Milletvekilimiz Abdulkadir Karaduman görüyorken, ilimiz siyasetçilerinin bu sorunlara kulak tıkaması bizleri üzüyor” dedi.

Yolda iki aracın yan yana geçemediğini ifade eden Tiryaki, şunları söyledi: “Yola düşen taşları gördüğümüz esnada aklımıza ilk gelen, olası bir afette bölgeye yardımın nasıl ulaştırılabileceği oldu. 60 kilometrelik yolun birçok yerinde iki araç yan yana geçemezken, bunca taşın yolun ortasına düşmesini de göz önünde bulundurursak oraya ulaşmamız imkansızlaşabilir. 19 yıldır bu sorunların hala çözülmemiş olması bölge halkına verilmeyen değerin göstergesidir. Yetkilileri en kısa zamanda bu ve benzeri yol sorunlarını çözmeye davet ediyoruz. Aksi takdirde seçimden seçime hatırlanan halkımızın da olası bir seçimde; yapılmayanları hatırlayacağından şüphemiz yoktur.”

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ÇÖZÜLMEYEN, SORUNLAR, BÖLGE, HALKINA, VERİLMEYEN, DEĞERİN, GÖSTERGESİDİR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı