Haber Detayı
03 Temmuz 2017 - Pazartesi 22:54
 
Davutoğlu’nun açılışını yaptığı terminali binası hala açılmadı!
Geçen yıl 27 Şubat’ta Bingöl’e gelen dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nun açılışını yaptığı tesisler arasında şehir terminali de yer aldı. Ancak terminal hala açılamadı.
GÜNDEM Haberi
Davutoğlu’nun açılışını yaptığı terminali binası hala açılmadı!

İnönü Mahallesinde uygulanan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Kaleönü Mahallesinde yapılan terminal binası, sürüncemede bırakılan çalışmalardan biri. İnönü Mahallesi TOKİ konutları 2013 yılında hak sahiplerine teslim edilirken, konutlarla birlikte yapılması gereken terminal binası hala açılmadı. 2016 yılı Şubat ayında Bingöl’e gelerek bazı tesislerin açılışını yapan dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu, açılışını yaptığı yatırımlardan bahsederken, terminal binasının da açılışını yaptıklarını söyledi. Ancak geçen süre zarfından terminal binası faaliyete açılamadı.

Belediye Başkanı Yücel Barakazi de, 2016 yılında Bingöl FM’de katıldığı bir programda, terminal binasını mayıs ayında teslim alacaklarını ve 2016’da faaliyete sokacaklarını belirterek, “TOKİ ile yaptığımız protokol kapsamında eski terminal alanımıza karşılık Simani Mahallesi Et ve Süt Kurumu karşısında bulunan alanda Yeni Şehirlerarası Yolcu Terminali yapılıyor. Yeni terminal alanı toplam 26,500 m² alana sahip olup, bunun 5 bin metrekaresi inşaat alanıdır. Geri kalan 21 bin 500 metrekaresi ise yeşil alan ve otopark olarak düzenlendi.

Terminalimiz bu yıl faaliyete alınacak. Terminal içerisinde, danışma, yolcu bekleme holü, bilet satış reyonları, çocuk bakım odası, revir, zabıta kontrol noktası, şoför dinlenme odası, emanet odası,  bay ve bayan mescidi, polis ofisi ve halkın ihtiyaçlarını karşılayacak diğer donatılarla şehirlerarası otobüs terminalini Bingöl’e kazandırıyoruz” demişti.

Ancak 2017 yılı mayıs ayı da geride kalmasına rağmen terminal binası hizmete açılamadı. Bölgede yapılan karayolları çalışmasında terminal binasına geçiş verilmezken, yol sorunu da hala giderilemedi. Terminal binasının ne zaman açılacağı ise muamma.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Davutoğlu’nun, açılışını, yaptığı, terminali, binası, hala, açılmadı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı