Haber Detayı
17 Kasım 2020 - Salı 18:54
 
DEVA Partisi Gençlik Buluşmalarının 15’incisi Bingöl’de yapıldı
Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi 1. Olağan Bingöl İl Kongresinin ardından, gençlik buluşmalarının 15’incisi de Bingöl’de yapıldı. Kovalar, il kongresini ve gençlik buluşmasını değerlendirdi.
GÜNDEM Haberi
DEVA Partisi Gençlik Buluşmalarının 15’incisi Bingöl’de yapıldı

İl kongresi ve gençlik buluşmaları toplantısı ile ilgili açıklama yapan DEVA Partisi İl Başkanı Mikail Kovalar, Bingöl’deki kongreye katılan Genel Başkanları Ali Babacan ve parti yöneticilerine teşekkür etti. Göreve başladıkları ilk günden itibaren kısır döngüler temelinde siyaset yapmayacaklarını söylediklerini belirten Kovalar, “Çözüm odaklı bir hizmet anlayışı çerçevesinde halkımızın ekonomik refahını yükseltecek ve hukuk alanında adalet ilkelerine bağlı bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olarak çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Nitekim Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan’ın 1. Olağan İl Kongremizdeki sözleri, bu anlayışımızı açıkça göstermiştir.

Bu doğrultuda il kongremizde kürsüye çıkan Genel Başkanımız Sayın Ali Babacan, ulusal gündemin yanı sıra yerel düzeyde var olan Bingöl’ün sorunlarına da değindi. Bu bağlamda Bingöl’deki hastaların ameliyat için taşımalı hasta çerçevesinde diğer illere götürülmesini eleştiren Genel Başkanımız, sağlık açısından aciliyeti olan durumlarda bir kentin başka bir kente ihtiyaç duyulmaması gerekliliğini ifade etti. Ayrıca kentsel dönüşüm sorununu dile getiren Genel Başkanımız, Kültür Mahallesi’nde yaklaşık olarak 3 yıldır evleri yıkılan 923 ailenin yaşadığı mağduriyetin bir an önce giderilmesini talep etti. Ulaşım konusuna da değinen Genel Başkanımız, 2010 yılında ihalesi tamamlanan Bingöl-Erzurum ve Bingöl-Diyarbakır karayollarının yıllardır bitirilememesinin Bingöl’e önem verilmemesinin göstergesi olduğunu ifade etmiştir. Genel Başkanımız, Bingöl’deki işsizlik rakamlarının çok yüksek olduğunu ve bunun nedenin ise bölgeye yatırımcının teşvik edilmesi hususunda başarısız bir politika icra edilmesinden kaynaklandığını belirtti” dedi.

DEVA Partisi olarak, ülkenin refaha ulaşmasının en önemli etmenlerinden biri olan gençlere büyük önem verdiklerini belirten Kovalar, şunları söyledi: “Bu doğrultuda Türkiye’nin bütün illerinde hayata geçirilecek “DEVA Gençlik Buluşmaları” devam ediyor. Gençlik Politikaları Başkanı ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Doğa Şanlıoğlu’nun öncülüğünde gerçekleştirilen “Gençlik Buluşmaları” toplantısının 15. durağı Bingöl oldu. Son haftalarda neredeyse her gün başka bir şehirde gençlerle buluşan Genel Başkan Yardımcımız Sayın Şanlıoğlu,  gelecek Türkiye hayallerini gençlerimizden dinlediğini belirtmektedir. Bingöllü gençlerimizden memnuniyetini dile getiren Sayın Genel Başkan Yardımcımız, sorunların yanı sıra Bingöl'de gerçekleştirilen 15'inci "DEVA Gençlik Buluşmaları" öneriler ve çözüm yolları inşa etme havasında geçtiğini belirtti.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, Partisi, Gençlik, Buluşmalarının, 15’incisi, Bingöl’de, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı