Haber Detayı
19 Ağustos 2021 - Perşembe 18:01
 
DİLİ BOĞAZINA KAÇAN ÇOCUĞU HASTANEYE YETİŞTİRDİ
Bingöl’de bir halk otobüsü şoförü, dili boğazına kaçan çocuğu güzergahını değiştirerek hastaneye yetiştirdi. O anlar araç içi kamerasına yansıdı.
GÜNDEM Haberi
DİLİ BOĞAZINA KAÇAN ÇOCUĞU HASTANEYE YETİŞTİRDİ

Bingöl’de S.S 18 Nolu Şehir içi Hat Minibüsleri Kooperatifinde 5 yıldır çalışan 12 M 0078 plakalı otobüs sürücüsü Ömer Katkay, dün saat 15.40 sıralarında Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi güzergahına doğru hareket halindeyken, anne kucağındaki bir çocuk fenalaştı.
Annenin çığlığı üzerine yolcular çocukla ilgilenirken, annenin ve yolcuların “Hastaneye sür” demesi üzerine sürücü Ömer Katkay, Bingöl Devlet Hastanesi’ne doğru hareket etti.
Kısa bir süre içinde hastaneye yetiştirilen çocuğun dilinin boğazına kaçtığı belirtildi. Hastanede yapılan müdahalenin ardından çocuğun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, o anlar araç içi kamerasına yansıdı.
“VATANDAŞLIK GÖREVİMİZİ YAPTIK”
Güzergah değiştirip çocuğu hastaneye yetiştiren sürücü Ömer Katkay, o anları İHA muhabirine anlattı. Katkay, “Recep Tayyip Erdoğan Mahallesi güzergahında çalışırken, birden arabadan bağırış sesleri geldi. Ufak bir çocuk nöbet geçiriyordu. Güzergah ihlali yapıp hastaneye gittim. Kim olsa aynısını yapardı, vatandaşlık görevimizi yaptık. Sonradan hastaneyi aradık sağlığı da gayet iyi çok şükür” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DİLİ, BOĞAZINA, KAÇAN, ÇOCUĞU, HASTANEYE, YETİŞTİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı