Haber Detayı
25 Haziran 2021 - Cuma 18:35
 
ELAZIĞ ESNAFININ SORUNLARINI MECLİSTE DİLE GETİRDİ
Geçtiğimiz hafta Elazığ ilini ziyaret eden HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, ilde karşılaştıkları sorunları mecliste dile gündeme getirdi.
SİYASET Haberi
ELAZIĞ ESNAFININ SORUNLARINI MECLİSTE DİLE GETİRDİ

Meclis genel kurulunda konuşan Aydemir, Elazığ esnafının zor günler geçirdiğini ifade etti.

Aydemir, şunları söyledi: “geçen hafta Elâzığ ili merkez ve ilçelerini ziyarette bulunduk. Bu ziyaretimiz esnasında özellikle Elâzığ merkezde bulunan eski Hastane Caddesi üzerinde yaklaşık 450-500 esnaf ticari faaliyette bulunmakta; bu esnaflarımızı ziyaret ettiğimizde bize önce hangi partiden geldiğimizi sordular. Elbette ki biz de HDP’yi temsilen esnaflarımızı ziyarete geldiğimizi kendilerine ilettik. “Eğer siz bizim milletvekilleri gibi gelip dinleyip gidecekseniz hiç gelmeseydiniz daha iyiydi.” Biz de cevaben şunu söyledik, dedik ki: “Sizin sorunlarınızı yerinde, ayağınıza gelerek dinleyeceğiz ama maalesef bugün itibarıyla hükûmet ve iktidar olamadığımız için bu sorunlarınıza çözüm bulamayabiliriz.” Onların da talebi şu yönde oldu, dediler ki: “O zaman bu sorunlarımızı Meclis kürsüsünden dile getirin ki Elâzığ milletvekilleri ve iktidar partisi utansın.” Bu borcu da yerine getiriyoruz. Elâzığ Eski Hastane Caddesi’nde bulunan bütün esnaflar kan kusuyor. Orada bulunan hastanelerin tümü farklı sağlık rantından yararlanmak için Elâzığ sınırları içerisinde farklı yerlere, farklı bölgelere çekilmiş. Bundan dolayı yeni bir hastanenin, kurulmakta veya planlanmakta olunan diş hastanesinin, eski devlet hastanesinin yerine inşası için bir teklifleri var, biz de buradan bunu yüksek sesle dillendirelim.

Yine, Elâzığ merkez Şahinkaya Mahallesi. Bu mahallenin şöyle bir özelliği var: Yeknesak, hepsi Alevi toplumundan oluşan bir mahalle. Yaklaşık on beş yıldan beridir Elâzığ belediye sınırları içerisinde imar planı kapsamında, Elâzığ ilinde 2021 tarihinde kanalizasyon altyapısı olmayan mahalle. Dedik ki: “Vekillerinizin haberi var mı?” Dediler ki: “Vekillerimizi Yalıkavak Marina’ya çökmekle meşgul.” Evet, aynen öyle dediler. Dediler ki: “Siz bunu gidip dillendirin, biz de Şahinkaya Mahallesi muhtarlığı adına bunu yüksek sesle ifade ediyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ELAZIĞ, ESNAFININ, SORUNLARINI, MECLİSTE, DİLE, GETİRDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı