Haber Detayı
12 Ağustos 2021 - Perşembe 18:57
 
EMEKLİLERDEN ARSA TALEBİ
Bingöl Tüm İşçi Emeklileri Derneğine kayıtlı 2 bin 350 emekli, konut yapımı için arsa taleplerinin karşılanmasını bekliyor.
GÜNDEM Haberi
EMEKLİLERDEN ARSA TALEBİ

Bingöl Tüm işçi Emeklileri Derneği Mehmet Evran, emeklilerin arsa talebi ile ilgili yaptığı açıklamada, Vali Kadir Ekinci’den, arsa taleplerinin çözülmesini istediklerini belirtti.

Evran, yaptığı yazılı açıklamada, şunları söyledi: “Sayın Başbakanımızın işçi emeklilerine 240 ay vade 250 TL taksitle ev vereceğinin açıklaması ile Tüm İşçi Emeklileri Genel Merkezinin şubelerimize konutu olmayan emeklerimizden konut almak isteyenlerin taleplerini kayıt altına alınması için talimat verilmiştir. Şube olarak üyelerimize duyurular yaparak bugüne kadar konut almak isteyen toplam 2 bin 350 SSK ve BAĞ-KUR emeklisi üyelerimizin ön talep kayıtlarını ve evrakları aldık.

TOKİ tarafından 20 ilde arsa temin edilerek konut yapımına başlanmıştır. Bingöl’de derneğimize üye 2350 işçi emeklisinin konut ihtiyacını karşılayacak, ilimiz Merkez İlçesi sınırları içerisinde, Maliye Hazinesi Mülkiyetinde bulunan, imar planında konut yapımına uygun arsaların, ada ve parsellerin dosyaları tanzim edilerek, Milli Emlak Müdürlüğüne sunulmuştur. Ancak konu ilgili kurumlar (DSİ, Tarım, Orman Müdürlükleri ) tarafından uygun görüş bildirmedikleri için, talebimiz sonuçsuz kalmıştır.

Konu hakkında; sayın milletvekillerimize, valimize, belediye başkanlığına, Ak Parti il başkanlığına, ilgili kamu kurum ve kuruluşlar ile basında zaman zaman yazılmıştır. Talebimiz; il valimiz tarafınızdan, 6 yıldır devam eden bu sorunumuzun çözülmesidir. Bingöl’de bulunan işçi emeklilerimizin konut ihtiyacını karşılamak ve TOKİ Başkanlığına sunulmak üzere Milli Emlak Müdürlüğüne daha önceki yazışmalarımızda sunduğumuz dosyalarımız üzerinde yeniden incelemeler yapılarak ilgili kurumlardan görüş alınarak değerlendirme yapılmasını, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne (Milli Emlak Müdürlüğü) sunulan, 01-04-2021 gün ve 2021/3 sayılı müracaatımızın değerlendirilmesi veya uygun bir arsanın temini edilmesini istiyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: EMEKLİLERDEN, ARSA, TALEBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı