Haber Detayı
22 Aralık 2020 - Salı 17:15
 
FKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI
Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) Yönetim Kurulu toplantısı yapıldı. Bingöl’de yapılması planlanan toplantı, koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
FKA YÖNETİM KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Toplantıya Vali Kadir Ekinci, Malatya Valisi Aydın Baruş, Tunceli Valisi Mehmet Ali Özkan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Tunceli Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu, Elazığ İl Genel Meclis Başkanı İbrahim Şerbet, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Basatemur, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Arslan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan FKA Dönem Başkanı Elazığ Valisi Erkaya Yırık, “Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de kış aylarının gelmesiyle birlikte COVID-19 Pandemisi vaka sayılarındaki artış eğilimi devletimizin aldığı önlemler sayesinde düşüş eğilimine geçmiştir. Sağlık Bakanlığı tarafından ülkemizde de bu hafta itibari ile başlatılacak olan aşı ile birlikte inşallah bu süreci daha az hasarla kapatacağız’ dedi.

Vali Yırık, şunları söyledi: “Bölgemizde sanayi ve turizm alanında önemli eksikliklerin giderilmesi hedeflenen 16 milyon 500 bin TL bütçeli 2020 yılı turizm ve sanayinin geliştirilmesi mali destek programı kapsamında ajansımıza 37 proje başvurusu gelmiş ve proje başvurularının değerlendirme süreçleri tamamlanmıştır. Değerlendirme sonuçları toplantımızda görüşülüp karara bağlanacaktır. Ayrıca 2020 Yılı Fizibilite Desteği Programı kapsamında başvuruda bulunan projelerin değerlendirme sonuçları görüşülecektir” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: FKA, YÖNETİM, KURULU, TOPLANTISI, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı