Haber Detayı
08 Temmuz 2021 - Perşembe 18:02
 
GENÇ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA!
Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in talimatıyla 10 dönümlük tarlada deneme ekimi yapılan buğdayın hasadı yapıldı. Elde edilen buğday daneleri ve saman satılarak belediye bütçesine aktarılacak.
GÜNDEM Haberi
GENÇ BELEDİYESİNDEN ÖRNEK ÇALIŞMA!

Bingöl Genç Belediyesi tarafından ekilen 10 dönümlük tarladan 1500 kilogram buğday ve 2 traktör saman üretildi.

Genç Belediye Başkanı Mehmet Zeki Dirik'in talimatıyla belediyeye ait 10 dönümlük arazide ekimi yapılan buğdayın hasadı gerçekleştirildi.

Genç İlçesi Küçük Sanayi Sitesi bölgesinde ekilen buğdayın biçer döğerle gerçekleştirilen hasadında Başkan Dirik de hazır bulundu.

Yapılan hasadın ardın 1500 kilogram buğday ile yaklaşık 2 römork saman elde edildi. Buğday ve samanın satılarak belediye bütçesine aktarılacağı belirtildi.

Genç Belediye Başkanı Dirik, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin tarım üretimine destek olmak, boş tarım arazilerini değerlendirmek ve vatandaşa örnek olmak amacıyla ekim yaptıklarını söyledi.

Tarım arazilerinin çok değerli olduğunu vurgulayan Dirik, "Suyumuza, toprağımıza sahip çıkmak mecburiyetindeyiz. Bunun için tarım alanlarımızı değerlendirmek lazım. Salgının bize verdiği en önemli derslerden biri doğayla uyumlu, sağlıklı bir tarım yapmak.  Geçtiğimiz yıl kendi arazilerimizde ekimini yaptığımız buğdayımızın bugün hasadını yaptık. Örnek olur inşallah” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GENÇ, BELEDİYESİNDEN, ÖRNEK, ÇALIŞMA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı