Haber Detayı
08 Şubat 2021 - Pazartesi 17:50
 
GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK
Bingöl Üniversitesine 7’si erkek, 2’si kadın olmak üzere 9 güvenlik görevlisi alınacak.
GÜNDEM Haberi
GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALACAK

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan duyuruda, “Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı tüm iş yerlerinde sürekli işçi kadrosunda istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla sürekli işçi alımı yapılacaktır” denildi.

Adayların, başvurularını 12 Şubat 2021 tarihine kadar www.iskur.gov.tr, esube.iskur.gov.tr, Alo 170 ve e-devlet üzerinden online olarak yapabilecekleri belirtildi.

Adaylarda aranan şartlar;

1-En az ortaöğretim (lise ve dengi) en fazla önlisans mezunu olmak.

2- 5188 sayılı kanun gereği özel güvenlik eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve son başvuru tarihi itibariyle özel güvenlik eğitim sertifikasının dolmasına en az 1 (bir) yıl kalmış olmak.

3-18 yaşını tamamlamış olmak, 31 yaşından gün almamış olmak.

4-Üniversitemizin tüm birimlerinin iç ve dış mekânlarında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak. (Başvuru yapan tüm adaylar üniversitenin tüm işyerlerinde vardiyalı ve dönüşümlü çalışma düzenini peşinen kabul etmiş sayılır)

5-Belgelendirmek şartıyla ilan başlama tarihi itibari ile Bingöl ilinde ikamet ediyor olmak.

6-İlana başvuran adayların erkeklerde en az 170, kadınlarda 165 cm boyunda olması gerekmektedir. (Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların, aile hekimliği veya ilgili sağlık kuruluşlarından istenilen boy ölçülerine sahip olduklarını dair belgeyi ibraz etmeleri gerekmektedir.)

7-Erkeklerde silahlı, kadınlarda silahlı veya silahsız “Özel Güvenlik Kimlik Kartına” sahip olmak.

8- Göreve başlamaya hak kazanan personelin güvenlik görevini yapmaya engel olacak vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmadığını tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından alacağı sağlık kurulu raporu ile belgelendirmesi gerekmektedir.

9-Erkekler için askerliğini yapmış olmak, muaf veya tecilli olmak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜVENLİK, GÖREVLİSİ, ALACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı