Haber Detayı
28 Kasım 2021 - Pazar 18:40
 
“HALKTAN DAHA BÜYÜK GÜÇ YOKTUR”
HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, halktan daha büyük gücün olmadığını belirterek, “halk istediğini indirir oradan. Bu nedenle biz HDP’yi saf dışı bırakmak isteyenlere karşı şusu söylüyoruz; HDP halktır, siz halkı yenemezsiniz” diye konuştu.
SİYASET Haberi
“HALKTAN DAHA BÜYÜK GÜÇ YOKTUR”

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İl Örgütü tarafından ‘Adalet, Demokrasi ve Özgürlük Şöleni’ etkinliği düzenledi.

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Tayip Temel, HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ve HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir’in katıldığı programda, sanatçılar Ayfer Düzdaş ve Kadir Çat sahne aldı.

Programda konuşan HDP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş, halkın partisi olduklarını söyledi.

HDP olarak güçlerini haklılıklarından aldıklarını ifade eden Beştaş, “Biz Kürt halkının, Türkiye’de yaşayan diğer bütün halklarla birlikte eşit ve özgür koşullarda yaşamasını savunuyoruz. Biz kimsenin diğerinden fazla hakkının olmamasını savunuyoruz. Kimsenin kimseden üstün olmadığını söylüyoruz. Biz bütün inançların, bütün dillerin, bütün kimliklerin eşit ve özgür olmasını savunuyoruz” diye konuştu.

Ülkede hiç olmadığı kadar yoksulluk ve işsizliğin olduğunu belirten Beştaş, şunları söyledi: “İnsanlar pazara, markete, manava gidemiyor. Ne diyorlar; porsiyonlarınız küçültün. Onlar saraylarda yaşasın, günde 1 milyon TL sarayın gideri olsun, ama vatandaşa gelince diyorlar ki; 1 kilo domates alma 2 domates al. Aç kalın diyorlar aç. Halk buna cevap verecek. Halk bunu görüyor. Yakında her kes ameliyat olsun midesini küçültsün derler ama kendi mideleri oldukça büyük.”

Halktan daha büyük gücün olmadığını ifade eden Beştaş, “halk istediğini indirir oradan. Bu nedenle biz HDP’yi saf dışı bırakmak isteyenlere karşı şusu söylüyoruz; HDP halktır, siz halkı yenemezsiniz” diye konuştu.

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir ise, Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapılan güvenlik alımlarına değinerek, alımların liyakatla değil, mülakatla yapıldığını söyledi.

Aydemir, “mülakatta, özellikle AKP’ye yakınlığı bulunan, AKP gençlik kollarına, il başkanına, AKP milletvekillerine, yöneticilerine belediye başkanlarına, geçmişte AKP’de il başkanlığı yapmış kişilere, mevcut il başkanlarına yakınlık derecesi neyse işe alım kriterleri de ona göre yapıldı” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “HALKTAN, DAHA, BÜYÜK, GÜÇ, YOKTUR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı