Haber Detayı
16 Ağustos 2022 - Salı 17:52
 
HASTALAR KEMOTERAPİ İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMEK ZORUNDA KALIYOR
Bingöl’de onkoloji bölümünün açılmasının önemli olduğunu belirten Alpaya, ancak hastaların kemoterapi için hala çevre illere gitmek zorunda kaldığını söyledi.
SAĞLIK Haberi
HASTALAR KEMOTERAPİ İÇİN ÇEVRE İLLERE GİTMEK ZORUNDA KALIYOR

HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya ve beraberindeki partililer, Bingöl Devlet Hastanesini ziyaret etti.

HÜDA PAR heyeti, Hastane Başhekimi Uz. Dr. Ramazan Gengörü ile onkoloji bölümünün açılması, doktor sorunu, randevu, hastanedeki muayene konuları ve öne çıkan sorunlar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Alpaya, Onkoloji bölümü için önceden sağlık müdürlüğü ve hastane başhekimini ziyaret ettiklerini belirterek, “bu konuyu dile getirip sosyal medyada etki ve yetki sahiplerine çağrıda bulunduk. İster çağrımızın etkisi olsun ister olmasın yetkililerin özverili uğraşları neticesinde onkoloji bölümü açıldı ve tedaviye başladı. İl sağlık müdürüne, hastane başhekimi ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak kemoterapi vb. hususlarda halen pek çok vatandaşımız çevre illerine gitmek zorunda kalıyor” dedi.

“AĞIR HASTALAR İÇİN ÖZEL BİNA TESİS EDİLMELİDİR”

Ağır hastalar için özel bir binanın tahsis edilmesi gerektiğini belirten Alpaya, şunları söyledi: “Bu konuda gerekli cihazlar temin edilerek dışa bağımlılığın tamamen önüne geçilmesi hususunda ivedilikle çalışma yapılmalıdır. İl dışına giden hasta ve yakınları maddi ve manevi yönden sıkıntılar çekiyor. Yetkiler bunu düşünerek adım atılmalıdır. Toplumun menfaatini kendi menfaatimizin önüne almalıyız.”

“BİNGÖL’LÜ DOKTOR VE HEMŞİRELER MEMLEKETLERİNİ TERCİH ETMELİDİR”

Görüşmede doktor eksikliğinin de olduğunu dolayısıyla randevu ve muayene konusunda sıkıntıların yaşandığını dile getiren Alpaya, “Özellikle çözüm odaklı aile hekimlerinin teçhizat konusunda güçlendirilmesi ve acil olmayan hastaların sağlık ocaklarında tedavilerin yapılması, başka yerlerde görev yapan doktor ve hemşerilerimizin gönüllü olarak Bingöl’ü tercih etmeleriyle sağlıkta bir rahatlama yaşanabilir. Ayrıca gerek doktorlarımızın, gerek hastane çalışanlarının, gerekse muayene giden vatandaşlarımız karşılıklı anlayış içerisinde olmaları gerekir. Bunlara dikkat edilirse randevu konusunda ciddi sıkıntılar olmaz.” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: HASTALAR, KEMOTERAPİ, İÇİN, ÇEVRE, İLLERE, GİTMEK, ZORUNDA, KALIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı