Haber Detayı
27 Mart 2022 - Pazar 16:55
 
HAYVANLAR AÇLIKTAN ÖLMEYE BAŞLADI
Solhan İlçesi Arslanbeyi Köyünde mezra yollarının kapalı olması nedeniyle hayvanlar açlıktan ölmeye başladı.
GÜNDEM Haberi
HAYVANLAR AÇLIKTAN ÖLMEYE BAŞLADI

Solhan İlçesi Arslanbeyi Köyü Konakbaşı Mezrasında ikamet eden Seyithan Altun, 23 Şubat tarihinde Solhan Kaymakamlığına dilekçe yazarak, yollarının kapalı olduğunu, hayvanlarının yiyeceğinin tükenmek üzere olduğunu ve hayvanlarının telef olma riskinin bulunduğunu belirterek yardım istedi.

Ancak köy yolu açılmadığı için hayvan yemi tükendi, besiciye ait hayvanlar açlıktan telef olmaya başladı.

Seyithan Altun, Solhan Kaymakamlığına verdiği dilekçede, “Solhan İlçesi Arslanbeyi Köyü Konakbaşı Mezrasının Gırdar Mevkiinde ikametgah etmekteyim. Yoğun geçen kış şartlarından dolayı yollarımız ulaşıma kapanmıştır. Ancak bu kış döneminde Arslanbeyli Köyüne bağlı olan Liç mezrası, Kapaklı mezrası ve Ziyaret mezralarının yolları ara ara ulaşıma açıldığı halde Kapaklı mezrasına 3 kilometre mesafede bulunan yolumuz açılmadı. Konakbaşı mezrasının Gırdar mevkiinde hayvancılık yapmaktayım. Hayvanlara verecek yem ve samanım az kaldığı için hayvanların telef olma riski vardır. Hayvanlarıma yem ve saman almam için kapalı olan yolların açılmasını istiyorum” diyerek yardım istedi.

Besicinin yardım talebi karşılıksız kaldı ve yol ulaşıma açılmadığı için hayvanların yemi tükendi. Köye ulaşımın sağlanamaması nedeniyle hayvanların aç kalarak telef olmaya başladığı belirtiliyor.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAYVANLAR, AÇLIKTAN, ÖLMEYE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı