Haber Detayı
11 Temmuz 2021 - Pazar 18:20
 
HÜDA PAR’DAN ELEKTRİK MAĞDURU KÖYLÜYE ZİYARET
HÜDA PAR Genç İlçe Teşkilatı, kaz çiftliği sahibi olan girişimci Vahyettin Abasiyun’u ziyaret ederek sorunlarını dinledi.
GÜNDEM Haberi
HÜDA PAR’DAN ELEKTRİK MAĞDURU KÖYLÜYE ZİYARET

Genç ilçesine bağlı Yağızca Köyü Oğlak Mezrasında kaz çiftliği kuran Vahyettin Abasiyun bölgede yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle büyük mağduriyet yaşadığını belirtti.

Kendisini ziyaret eden HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş ve parti yetkililerine teşekkür eden Abasiyun, “köyümüzün yakınlarında elektrik barajı olmasına rağmen sık sık elektrik kesintileri ile mağdur edildim. Özellikle hafta sonları yaşanan uzun süreli kesintiler bizi çok mağdur ediyor. 2 adet kuluçka makinem var. Elektrikler uzun süre olmayınca makinem çalışamıyor. Bundan dolayı 3 binden fazla yumurtam telef oldu. Bu işe girerken elimde avucumda ne varsa satıp bu çiftliğe yatırmıştım. Şuana kadar zararım 150 bin TL civarında.” İfadelerini kullandı.

“YETKİLİLERDEN MAĞDURİYETİMİN GİDERİLMESİNİ İSTİYORUM”
Mevcut yavrulara da bakmakta zorlandığını belirten Abasiyun, “ Eşten dosttan borç alarak ihtiyaçlarımı karşılamaya çalışıyorum. Mağduriyetim ile ilgili gerekli kurumlarla iletişime geçtim. Gelip rapor tuttular. Bazı kurumlardan ve kurum yetkililerinden yardım sözü almama rağmen hiçbir adım atılmadı. Elektrik dağıtım şirketi ile mahkemelik durumdayız. Mahkemenin uzun süreceğini düşünüyorum. Bundan dolayı mağduriyetim daha da katlanacak. Yetkililerden yardım talep ediyorum. En azından hayvanlarıma bakım için destekte bulunsalar bile ilk etapta yeterli olacak.” Şeklinde konuştu.

“ÇİFTÇİLERİMİZİN MORALİNİ YÜKSEK TUTMALIYIZ”
Mağdur vatandaşı dinleyen HÜDA PAR Genç İlçe Başkanı İdris Ağırbaş, “Devletin destekleri ve öneri ile bu kardeşimiz girişimde bulunarak bir kaz çiftliği kurmuş. Öncelikle kendisini bu konuda takdir ediyorum. Bölge şartlarımız hayvancılığa ve tarıma büyük bir ölçüde elverişli. Devlet kurumlarının çiftçilere verdiği destekleri biliyoruz ama destek her zaman tek başına kalkınmaya yetmeyebilir. Bizler halkımızın kalkınması için gerek sanayi bölgelerinde gerekse kırsalda yapılan girişimleri takip etmeliyiz ve varsa sıkıntıları gidermek için elimizden geleni yapmalıyız. Çiftçilerimizin moralini yüksek tutmalıyız ve arkalarında devletin varlığını onlara htirmeliyiz ki onlar da projelerini uygulamak için tereddüde düşmesinler.” İfadelerini kullandı.
“KÖYLÜLERİMİZİN SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİNİ RİCA EDİYORUZ”
Yapılan barajın öncelikle bölge halkının tasarrufuna sunulması gerektiğini vurgulayan Ağırbaş, “Köylerde farklı projelerin olduğunu görüyoruz. Yatırımcıları köylere davet ediyorsak öncelikle alt yapılarının güçlü olmasını sağlamalıyız. Bu vatandaşımızın sorunlarını gerekli yerlere ilettik. Çözümün en kısa zamanda gelmesini rica ediyoruz. Bu tarz sorunlarda vatandaşlarımızın yanında yer almazsak, sorunlarını çözüme kavuşturmazsak yeni yatırımcı ve girişimcilerin sayısını önemli ölçüde düşürmüş oluruz.” Şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDA, PAR’DAN, ELEKTRİK, MAĞDURU, KÖYLÜYE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı