Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 17:19
 
HÜDA PAR: VİRÜSÜN SONA ERMESİ İÇİN DUA EDELİM
HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, pandemi sürecinin sona ermesi ve hastalığın son bulması için mübarek Ramazan ayında her sahur vaktinde dua edilmesi çağrısı yaptı.
SİYASET Haberi
HÜDA PAR: VİRÜSÜN SONA ERMESİ İÇİN DUA EDELİM

Alpaya, şunları söyledi: “Allah’ın selamı üzerinize olsun. Bir rahmet deryası Ramazan Ayı’nı daha idrak ediyoruz. Ancak iki yıldır, pandemiden dolayı nice hemşehrilerimiz, dar’ul faniden dar’ul bekaya irtihal ettiler. Yine nice vatandaşlarımız türlü sıkıntılar ile yüz yüze geldi maalesef, ayrıca tüm bunların üzerine teravih namazlarımızı dahi, maalesef topluca eda edemiyoruz. Durumun böyle olması, pandemi sürecinin çok can kaybına neden olması ve teravih namazı gibi toplu yapılan ibadetlerden bizleri ayrı bırakması tüm Müslümanları elbette derinden üzmektedir. Tabi durumun bu denli ağır geçmesi biz Müslümanlar için genel anlamda bir imtihan gereğidir. Yüce Mevla’nın izni olmadan bir yaprağın dahi yere düşemediğine iman ettiğimize göre, bu imtihanı tüm insanlık üzerinden kaldıracak olan yine Rabbimizdir.

Bu nedenle kıymetli hemşehlerilerim, Rabbimize rücu etmeyi, ona yalvarmayı, bu bela ve musibetlerin deffi için siz kıymetli hemşerilerimizi Ramazan Ayı boyunca sahur vakti gibi duaların kabul olabileceği böylesi önemli bir zaman diliminde saat 03.30’da topyekûn duaya davet ediyorum. ‘’

Yapılan açıklamada Alpaya son olarak, ‘’Hani Rabbimiz; ‘’Kullarım beni senden sorarlarsa ben yakınım, dua edenin duasına icabet ederim’’ diye buyuruyor. Bu nedenle Rabbimiz ’in Vaadidir. O asla sözünden dönmez ve unutmaz. Müslümanlar olarak buna iman ettiğimize göre, o zaman Rabbimize, sahibimize ve nefislerimizi kudret elinde tutan Mevla’mıza yalvaracağız. Zira kulluğun diğer bir adı da duadır. Bu duygu ve temenniler ile tüm kardeşlerimizi ailece olmak üzere belirtiğimiz zaman diliminde ve saate duaya davet ediyor ve dualarımızın hayırlara vesile olmasını ve de şimdiden yapılan ve yapılacak olan tüm duaların ayrıca tuttuğumuz oruçlarımızın kabulü için Rabbimiz’e niyazda bulunuyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: HÜDA, PAR:, VİRÜSÜN, SONA, ERMESİ, İÇİN, DUA, EDELİM,
Yorumlar
Haber Yazılımı