Haber Detayı
14 Temmuz 2021 - Çarşamba 18:03
 
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ
Bingöl Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinde, 2020-2021 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı.
EĞİTİM Haberi
İSLAMİ İLİMLER FAKÜLTESİNDE MEZUNİYET TÖRENİ

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezinde yapılan törene, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcılar Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Prof. Dr. Ramazan Solmaz, İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Agâh, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Törende konuşan Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, “Böyle bir günde bir arada olmak bizleri mutlu ediyor. Buradaki lisans dönemi yolculuğunuz bitti. Ama yolculuğunuz devam ediyor. Henüz işin başındasınız, sorumluluklarınız daha fazla olacaktır. Kiminiz akademisyen, kiminiz öğretmen olacaksınız. İlahiyat fakültesi mezunları topluma direk etki eden, yönlendiren, aydınlatan bireylerdir. Toplum içerisinde sorumluluklarımız var. Kendi başımıza değiliz, bir köşeye çekilip hayatımızı devam ettiremeyiz, bizim topluma yardımcı olmamız gerekiyor. Yaşantımızla, faaliyetlerimizle ve eğitimimizle bu sorumluluğumuzu yerine getirmeliyiz. İlahiyatçılar olarak bir misyona sahipsiniz” dedi.

Çapak, şunları söyledi: “Sizleri aileleriniz bizlere teslim ettiği günden bu yana hocalarınız ile birlikte sizlere yardımcı olmaya çalıştık. Bugünden sonra sizleri ailelerinize tekrardan teslim ediyoruz. Allah yolunuzu ve bahtınızı açık etsin. Bundan sonraki süreçte mutlu ve huzurlu bir hayat sizleriniz olsun.”

İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Agâh ise, “Bu mutlu gün inşallah geleceğin vesilesi olacaktır. Biz, Allah’ın bize emri olan ‘Oku’ emrini yerine getiriyoruz. İlimler, dünyanın varoluşu ile beraber insanın ölümüne kadar her anımızda vardır. Dini ilimler hem dünyada, hem ahirete yol göstericidir. Bu sadece dini ilimler ile kalmayarak, her alanda ilim sahibi olmak farzdır.” dedi.

Mezun öğrenciler adına konuşan Gıyasettin Korkutata, “İnsanın önemli anlarından biri de hayalini kurduğu üniversiteden mezun olup, hayata atılacağı gündür. Farklı bölgelerden buraya gelerek beş yıl boyunca arkadaşlık ve kardeşlik duyguları ile kader birliği yaptık ve bu güzel bölümden mezun olmanın gururunu yaşıyoruz. Unutmayalım ki, hayatımızda biten her bir dönem, yeni bir dönemin başlangıcını oluşturmaktadır. Bugün mezun olduk, fakat bizim mücadelemiz devam edecektir” şeklinde duygularını dile getirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSLAMİ, İLİMLER, FAKÜLTESİNDE, MEZUNİYET, TÖRENİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı