Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 18:15
 
JANDARMA ÇIR ŞELALESİ’NDE GÖSTERİ YAPTI
Askerler, Jandarmanın 182. kuruluş yıldönümü nedeniyle Çır Şelalesinde gösteri yaptı.
GÜNDEM Haberi
JANDARMA ÇIR ŞELALESİ’NDE GÖSTERİ YAPTI

Bingöl İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Jandarmanın 182’nci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Çır Şelalesinden iniş yaptı.

Etkinliklerle ilgili Bingöl Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Jandarmanın kuruluşunun 182'nci yılı  (14 Haziran 1839) tüm ülkede olduğu gibi, Doğuyu-Batıya, Güneyi-Kuzeye bağlayan kavşak niteliğindeki konumuyla önemli bir kültürel ve ekonomik geçiş noktası olan ve son zamanlarda Çır Şelalesi, Yüzen Adalar gibi turistik yerleri ve yatırım alanları ile ön plana çıkan Bingöl ilinde de kutlanıyor.

Bölgede huzur ve güven ortamının sağlanması ve devamı için gece gündüz aralıksız görevi başında bulunan Bingöl İl Jandarma Komutanlığında görevli kahraman komandolar, Jandarmanın 182'nci yaşı şerefine Bingöl iline 30 km uzaklıkta bulunan ve çok sayıda vatandaşımız tarafından ziyaret edilen 50 metrelik tabiat harikası Çır Şelalesi Kayalığından dağcılık inişi yaparak, bağımsızlığımızın sembolü Al Bayrağımızı kayalıklarda dalgalandırmıştır.

Tarihi kahramanlık hikayeleri ile dolu olan, varlığıyla dosta güven düşmana korku salan ve ülkede huzur ve güvenin teminatı olan Jandarmamızın 182'nci kuruluş yılı kutlu olsun.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: JANDARMA, ÇIR, ŞELALESİ’NDE, GÖSTERİ, YAPTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı