Haber Detayı
21 Ekim 2021 - Perşembe 17:30
 
KALDIRIMSIZ YOLDA TEHLİKELİ YOLCULUK
Bingöl Belediyesi ve Özel İdare sorumluluğundaki Yeşilyurt Okulları yolunda kaldırım olmayınca, öğrenciler ölüm korkusuyla okula gidip geliyor.
GÜNDEM Haberi
KALDIRIMSIZ YOLDA TEHLİKELİ YOLCULUK

Bingöl merkez Yeşilyurt ilk ve Ortaokulu ile Yeşilyurt Anadolu Lisesinden Yaşamkent Sitesine kadar olan yolda kaldırım olmaması sebebiyle karayolundan yürüyerek okullarına ulaşmaya çalışan öğrenciler her gün ölümle burun buruna geliyor. Hiçbir önlemin alınmadığı yolda büyük bir facianın yaşanmasından korkuluyor.

Güveçli grup köy yolunun ulaşımının sağlandığı yoğun bir trafiğe sahip olan çift şeritli  yolun kenarından yürüyerek gitmek zorunda kalan öğrenciler büyük korku yaşıyor. Hiçbir önlemin alınmadığı yoldan hızla geçen araçların rüzgârı bile çocukları olumsuz etkiliyor. Aileler ve öğrenciler facia yaşanmasından endişe ediyor.

Aileler, öğrencilerin her gün okula gidiş gelişte yaşadıkları yüzünden ecel teri döktüklerini dile getirdi. Veliler, çocuklarını okula gönderirken büyük bir tedirginlik yaşıyor, bazı veliler ise çocuklarını kendileri okula götürüp getiriyor.

“FACİA YAŞANMADAN KALDIRIM YAPILMALI”

300 haneli Yaşamkent Sitesinde ikamet eden yüzlerce öğrencinin Yeşilyurt İlk ve Ortaokulu ile Yeşilyurt Anadolu Lisesi’ne ulaşmak için kaldırımsız yolu kullandığına dikkat çeken Yaşamkent Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Berdibek, herhangi bir facia yaşanmadan ivedilikle kaldırım yapılması gerektiğini söyledi.

“BELEDİYE SORUMLULUĞUNDAKİ ALANDA KALDIRIM TEK ŞERİT”

Kurumları sorumlu davranmaya çağıran Berdibek, “Söz konusu okullar ile sitemiz arasındaki kaldırım sorunu nedeniyle öğrencilerimiz ciddi risk altında. Bir can yitirmeden ivedilikle kaldırım yapılmalıdır. Okul ve düğün salonu arasındaki bölge Bingöl Belediyesinin sorumluluğunda ve kaldırım tek şerit. İkinci şeritte kaldırım yok. Belediyenin acil olarak yolun diğer tarafındaki kaldırımı da yapmasını bekliyoruz” dedi.

“ÖZEL İDARE İKİ KAMYON KUMLA SORUNU GEÇİŞTİRDİ”

Bingöl İl Özel İdaresi’nin sorumluluğundaki kısımda hiç kaldırım olmadığına dikkat çeken Berdibek, “Düğün salonu başlangıcının olduğu noktada Bingöl İl Özel İdaresi’nin sorumluluğunda bulunuyor. Bu kısımda hiç kaldırım yok. İlgili kuruma bildirmemize rağmen çözüm üretilmedi. Bir iki kamyon kumla geçiştirildi. Özel İdarenin sorunu ciddiye alıp kaldırım yapmasını bekliyoruz” dedi.

İl Özel İdaresi ve Bingöl Belediyesine duyarlılık çağrısı yapan Berdibek, herhangi bir olumsuz hadise yaşanması halinde ilgili kurumları sorumlu tutacaklarını sözlerine ekledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KALDIRIMSIZ, YOLDA, TEHLİKELİ, YOLCULUK,
Yorumlar
Haber Yazılımı