Haber Detayı
11 Ocak 2022 - Salı 17:15
 
KATIKSIZ'DAN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI
Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı Mansur Katıksız, Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer Seçmeli Derslerinin öğrencilere seçtirilmesini istedi.
EĞİTİM Haberi
KATIKSIZ'DAN SEÇMELİ DERS ÇAĞRISI

Seçmeli derslerin seçim sürecinin başlamasıyla birlikte Bingöl'de velilere ve eğitimcilere çağrıda bulunan Ensar Vakfı Bingöl Şube Başkanı Mansur Katıksız, “Ortaokullarda ve liselerde her yıl olduğu gibi bu yılda seçmeli ders olarak verilecek olan Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini 21 Ocak 2022 tarihine kadar çocuklarımıza seçtirelim” dedi.

Katıksız, şunları söyledi: “Kur’an-ı Kerim ahlakına sahip bir nesilden ailesine ve milletine hayırdan başka bir şey gelmez. Bütün veliler çocuklarının kendilerine yakışır bir evlat olmasını beklerler. Onun için velilerin Kur’an-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer dersini seçerek çocuklarını yönlendirmelerini bekliyoruz. Bu çocukların hem geleceği için hem de dini noktada daha iyi yetişebilmesi için çok önemlidir.

Nüfusunun 98’i Müslüman olan bir ülkede Kur’ân-ı Kerim, Temel Dini Bilgiler ve Siyer derslerini öğrencilerimizin almasını sağlamalıyız. Nitekim Allah’ın Kitabı ve Sevgili Peygamberinin örnek ahlâkı ile tanışmayan bir gençliğin, kendi öz değerlerinden uzaklaşarak her türlü yanlış düşünceye açık hale geleceği ve geleceğimizi tehlikeye sokacağı bilinmelidir. Bütün halkımızı bu konuda hassas davranmaya davet ediyoruz.

Yüzde 98’i Müslüman olan ülkede, yüzde 98 çoğunluğa sahip olan insanların inançlarını ve doğrudan hayata bakışını ilgilendiren dersler, o insanların önüne seçmeli olarak konulmamalıdır. Mevcut süreçte Hz. Muhammed’in hayatının, Kur’an-ı Kerim’in seçmeli ders yapılarak öğrencilerin önüne konulması evet bir başarıdır, ama bu bir pansuman tedbirdir. Biz, kendi inancımızla ilgili pansuman tedbir değil gerçek tedavinin olmasını isteriz. Okul idaresinin ‘bunu okutacak öğretmenim yok’, ‘yerim yok’, ‘yeterli sayıda seçen olmadı’ diyerek seçimleri geri çevirmesi gerçek bir sebep de olmamalı.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: KATIKSIZ'DAN, SEÇMELİ, DERS, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı