Haber Detayı
08 Aralık 2020 - Salı 18:31
 
KİRA DESTEĞİ TALEBİNE RET
Belediye, kira almasın teklifi reddedildi
GÜNDEM Haberi
KİRA DESTEĞİ TALEBİNE RET

HDP Belediye Meclis Üyelerinin, belediye uhdesindeki işyerlerinden kira alınmaması talebi, AK Parti meclis üyelerince reddedildi.

Koronavirüs vakalarının artması nedeniyle birçok işyeri kapatılırken, birçoğu da iş yapamaz hale geldi. HDP Belediye Meclis Üyeleri, meclise önerge vererek, bu süreçte belediye uhdesindeki işyerlerinden kira alınmamasını talep etti.

HDP meclis grubu tarafından Bingöl Belediyesi Meclis Başkanlığına sunulan öneride, “Covid-19 salgını nedeniyle iş faaliyetlerinin bir kısmının durdurulduğu, bir kısmının ise kısmen açık olması nedeniyle iş kayıplarının olduğu, bu nedenle mağdur duruma düştükleri bilinmektedir. Ülkenin birçok yerinde kamu kurum ve kuruluşlarına ait işyerlerinden, alınan kararlar gereği kira alınmadığı gibi kira yardımında bulunanlar olmuştur. Bu nedenle pandemi süresince mağdur olan ve uhdemizde bulunan işyerlerinden kira alınmaması ve kira yardımında bulunulması hususunu bilgilerinize arz ederiz” denildi.

Belediyeye ait işyerlerinden kira alınmaması talebinin AK Parti belediye meclis üyeleri tarafından reddedildiği belirtildi. MHP belediye meclis üyeleri ise çekimser kaldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİRA, DESTEĞİ, TALEBİNE, RET,
Yorumlar
Haber Yazılımı