Haber Detayı
19 Mart 2021 - Cuma 18:13
 
KÖSE, MYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ
Bingöllü akademisyen Doç. Dr. Muhammed Köse, MHP Merkez Yürütme Kurulu üyeliğine seçildi.
SİYASET Haberi
KÖSE, MYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ

Milliyetçi Hareket Partisi 13. Olağan Büyük Kurultayı 18 Mart 2021 tarihinde yapıldı. Ankara’da yapılan kurultayda, Devlet Bahçeli yeniden parti genel başkanlığına seçilirken, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde görev yapan Bingöllü akademisyen Doç. Dr. Muhammed Köse de, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeliğine seçildi.

MUHAMMED KÖSE KİMDİR?

1982 yılında Bingöl’ün Genç İlçesi Yeniçevre köyünde dünyaya gelen Muhammed Köse ilk ve orta öğrenimini Bingöl’de tamamladıktan sonra 2001 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Tarih Öğretmenliği Bölümünü kazandı ve 2006 yılında mezun oldu. 2008 yılında Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yakınçağ Anabilim dalında doktoraya başlayarak 2015 yılında Doktor unvanını aldı. Aynı yıl Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi tarih bölümüne Yard. Doç. Dr. olarak atandı. 2020 Yılında yaptığı akademik çalışmalar neticesinde Doçent unvanını aldı.

Muhammed Köse’nin Osmanlı Şehir Tarihi, Botanik Tarihi, Vakıf Sistemi ve Osmanlı Yakınçağ Dönemine ait çok sayıda ulusal ve uluslararası bildiri, makale ve kitabı yayınlandı.

Eğitim ve mesleki hayatında Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde çeşitli görevlerde bulunan Doç. Dr. Muhammed Köse evli ve 2 çocuk babasıdır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KÖSE,, MYK, ÜYELİĞİNE, SEÇİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı