Haber Detayı
02 Haziran 2021 - Çarşamba 18:07
 
“KUDÜS’ÜN RENGİ’ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ
Hüda Par Bingöl Gençlik Kolları tarafından “Kudüs’ün Rengi’ temalı fotoğraf sergisi açılacak.
SİYASET Haberi
“KUDÜS’ÜN RENGİ’ TEMALI FOTOĞRAF SERGİSİ

Hüda Par Bingöl İl Başkanı Refik Alpaya, yaptığı açıklamada, geçtiğimiz Ramazan ayında İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistin’e yönelik saldırılarına tepki gösteren Bingöllü vatandaşlara teşekkür etti. 

İsrail saldırılarında yüzlerce Filistinlinin şehit olduğunu belirten Alpaya, “Malum olduğu üzere Siyonist işgalciler (İsrail), Ramazan Ayının Kadir Gecesinden itibaren Filistin ve Mescid-i Aksaya yönelik 10 gün süren bir saldırı gerçekleştirdi. Bu saldırıların sonucunda yüzlerce Filistinli kardeşimiz şehit olurken, binlercesi yaralandı, yüz binlerce insan yerinden yurdundan oldu. Halkımız bu zulme dün olduğu gibi bugünde hiçbir şekilde sessiz kalmadı. Bizler şuna inanıyoruz ki hamuru İslam ile yoğrulmuş halkımız sadece mazlum Müslümanlar için değil Dünya’nın her neresinde dini, dili, ırkı ne olursa olsun ortada bir zulüm varsa hiçbir şekilde bu zulme sessiz kalmamıştır ve kalmayacaktır. Bu bağlamda ilimizde gerek Bingöl İl Başkanlığımız olarak gerekse STK’larımızın düzenlemiş olduğu basın açıklamaları, protestolar ve araç konvoylarına fedakârca katılan tüm halkımıza, kıymetli Bingöllü kardeşlerimize teşekkür ediyorum.

Saldırıların durması, Siyonistlerin, barbarlıklarını terk edecekleri anlamına gelmez. Allaha verdikleri sözü sürekli bozan, kendilerine gönderilen Peygamberleri şehit eden ve karakterlerinde ahde vefa gibi bir özellik bulunmayan Siyonistlerin mukaddesatlarımıza yönelik bu saldırıları ne ilktir ne de son olacaktır.’’ İfadelerini kullandı.

Resim sergisi açılacağını belirten Alpaya, şunları söyledi: “Bingöl İl Teşkilatı olarak Kudüs’ü her türlü etkinlikler ve çalışmalarla anlatmaya devam ediyoruz. Bingöl Gençlik Kollarımız Sanat Sokağında 3-4 Haziran tarihlerinde 10.00 ile 18.00 saatleri arası sürecek olan “Kudüs’ün Rengi” temalı bir fotoğraf sergisi düzenleyecektir. Dolayısıyla Kudüs sevdalısı halkımızı, bu etkinliğimize de bir kez daha davet ediyoruz. Sergimizde mazlum kardeşlerimizin dramını ve Siyonist İsrail zulmünü birçok fotoğraf karesiyle teşhir edeceğiz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “KUDÜS’ÜN, RENGİ’, TEMALI, FOTOĞRAF, SERGİSİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı