Haber Detayı
14 Nisan 2018 - Cumartesi 00:40
 
MHP’den içle ziyaretleri
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Nurettin Varol, İlçe Başkanı Niyazi Çağlar ve partililerle birlikte Adaklı ve Kiğı ilçeleri ile Sancak beldesini ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
MHP’den içle ziyaretleri

Ziyaret ile ilgili açıklama yapan MHP İl Başkanı Nurettin Varol, kuzey ilçelerinin öncelikli sorunlarının yol, su, altyapı ve yüksek ev kiraları olduğunu söyledi.

Varol, “Milliyetçi Hareket Partisi Bingöl İl Teşkilatı olarak Sancak beldesi, Adaklı ve Kığı ilçesini ziyaret ettik. Başta kaymakamlarımız, resmi kurumlar ve esnafımızla görüşüp, sorunlarını kendilerinden dinledik. Halkla görüşmemizde üç konu öne çıktı. Buradaki vatandaşlar genelde yol ve ulaşım sorunlarının birinci sorunları olduğunu söylediler. Burada duble yol sözü verilmişken, maalesef vatandaşlar yapılacak olan Sancak-Bingöl yolu üzerine bir hayal kırıklığına yaşamış görünüyorlar. En kısa sürede bu kuzey ilçelerinden geçmesi planlanan yolun, bir an önce bitirilmesi ve geniş bir yolun yapılması gerekiyor. Bu hem ilimiz için hem de bu çıkmaz sokak olan kuzeydeki ilçelerimiz için çok hayati bir önem taşıyor” dedi.

Vatandaşların ilçe merkezlerindeki kira fiyatlarının yüksekliğinden şikayet ettiğini belirten Varol, "Esnaf ziyaretimizde kiraların çok yüksek olduğunu öğrendik. Gittiğimiz her esnaf 800 ile bin 500 TL arasında kira ödediğini söyledi. Yine ev kiraları da 500 ile 1000 TL arasında değişiyor. Çünkü burada yapılaşma, konut sayısı çok az. İş yeri sayısı çok az. Bundan dolayı kiralar çok yüksek, memur ve asker ev bulmakta sıkıntı yaşıyor. Bu sorun giderilirse inanıyoruz ki kira fiyatları düşecek. Ülkemizin içinde bulunduğu bu ortamda, önemli olan birliğimizi, beraberliğimizi bozmadan, birbirimize kin ve nefret beslemeden ortak noktalarımızı öne çıkartıp milli, manevi, ahlaki ve dini değerlerimizi kullanarak bir ve beraber olarak kardeşçe yaşamaktır. Misafirperverliklerinden dolayı ilçe yöneticileri ve halkına teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’den, içle, ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı