Haber Detayı
13 Ocak 2022 - Perşembe 08:35
 
MİLYONLARCA LİRALIK BORULARIN AKIBETİNİ SORDU
HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, Kürük İsale Hattından çıkarılan ve milyonlarca lira değerinde olduğu belirtilen eski boruların akıbetini sordu.
SİYASET Haberi
MİLYONLARCA LİRALIK BORULARIN AKIBETİNİ SORDU

HDP Bingöl Milletvekili Erdal Aydemir, milyonlarca lira değerinde olduğu belirtilen borularla ilgili meclise soru önergesi verdi.

Aydemir, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından cevaplandırılması talebiyle meclise sunduğu önergede, şu ifadelere yer verdi: “Bingöl Belediyesi tarafından ihalesi yapılan, yaklaşık 40 kilometre çelik boru döşenen Kürük İsale Hattında eski boruların akıbeti ile ilgili gerekli birimlerin sağlıklı bilgi vermedikleri iddia edilmektedir. Bingöl Belediyesi HDP Meclis üyelerinin yapılan meclis toplantısında gündeme aldıkları konu, yetkili kişiler tarafından geçiştirilerek üstü kapatılmaya çalışılmıştır. Meclis üyelerimizin ısrarlı soruları karşısında yetkili bir kişinin "çalınmıştır" cümlesi de ciddiyetsizliği ve görevi ihmali gözler önüne sermektedir. Yaklaşık 7 kilometreye tekabül eden alandan çıkarılan eski boruların hurda değerinin 3 milyon 250 bin TL olduğunu ifade eden Belediye Meclis Üyelerimiz, geri kalan hurdaların akıbetinin Bingöl halkı ve kamuoyu ile paylaşılmasının bir zaruriyet olduğunu dile getirmektedirler.

Bu bağlamda;  Değeri milyonlarla ölçülen eski boruların akıbeti nedir?  İlgili birimler ve kişiler hakkında herhangi bir idari soruşturma başlatacak mısınız? Yetkili kişilerin "çalınmıştır" savunmasını nasıl değerlendireceksiniz?”

Kaynak: Editör:
Etiketler: MİLYONLARCA, LİRALIK, BORULARIN, AKIBETİNİ, SORDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı