Haber Detayı
28 Mart 2021 - Pazar 16:29
 
ÖDENEK TALEBİNDE BULUNULDU
Vali Kadir Ekinci, sel felaketinde vatandaşların uğradığı zararın giderilmesi için ilgili bakanlıklardan ödenek talebinde bulunulduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
ÖDENEK TALEBİNDE BULUNULDU

Vali Kadir Ekinci, 24 Mart’ta yaşanan sel felaketi ve kuvvetli fırtına ile ilgili açıklama yaptı. Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapıldığını belirten Vali Ekinci, şunları söyledi: “24.03.2021 tarihinde ilimizde yoğun yağışa bağlı sel felaketi ve kuvvetli fırtına yaşadık. Maalesef sel ve fırtına sonrasında bazı mahallelerde konut ve işyerlerinde su baskınları görüldü. Buna bağlı olarak da farklı düzeylerde maddi hasarlar gerçekleşti. Bu süreçte can kaybının yaşanmamış olması en büyük tesellimizdir.

Bingöl Valiliği ve Bingöl Belediyesi ekiplerimiz felaketin ilk anından itibaren tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında olmuş, ihbarlara koşmuş, duruma müdahale edilmiştir. Kurumlarımız mağduriyetlerin giderilmesi ve felaketin izlerinin biran önce silinmesi için el ele gece gündüz çalışmışlardır.

Afetin hemen ardından Türk Kızılay Bingöl Şubesi tarafından mağdur 14 aileye gıda kolisi ve temizlik seti ulaştırılmış, psikososyal destek ekiplerimizce gerekli sosyal hizmet müdahaleleri yapılarak zarar gören ailelerden sosyal ve ekonomik destek amaçlı başvurular alınmıştır.

Afet sonrası hasar tespit çalışmalarına bağlı olarak vatandaşımızın uğradığı zararın biran önce telafi edilmesi için ilgili bakanlıklardan ödenek talebi yapılmıştır. Bu ödenekler aktarıldığında ivedilikle mağdur vatandaşlarımıza ulaştırılacak, en kısa zamanda yaralar sarılacaktır.

Dün olduğu gibi bugün de, yarınlarda da en hızlı ve etkin şekilde siz kıymetli hemşehrilerimizin yanında, emrinde ve hizmetinde olacağız.

Allah milletimizi her türlü afet ve musibetten muhafaza etsin.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖDENEK, TALEBİNDE, BULUNULDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı