Haber Detayı
12 Nisan 2021 - Pazartesi 18:20
 
ÖĞRENCİLER CAN SİMİDİ OLACAK
İş dünyasının en çok şikâyet ettiği kalifiye eleman sorunu, meslek liselerinde yetişen öğrencilerle çözülecek.
EĞİTİM Haberi
ÖĞRENCİLER CAN SİMİDİ OLACAK

Şehit Zafer Kurt Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde verilen uygulamalı eğitimlerle öğrenciler, lise döneminde iş hayatına hazırlanıyor.

Okul bünyesinde kurulan döner sermaye işletmesi ile beraber motor teknolojileri alanı, inşaat teknolojileri alanı, tesisat ve iklimlendirme alanında vatandaşlara hizmet verilmeye başlandı.

Okul çalışmalarıyla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, piyasanın talepleri doğrultusunda okulda yetiştirilen öğrencilerin, piyasaya can simidi olacağını söyledi.

Güney, “Özellikle Motorlu Araçlar Teknolojileri Alanında okulumuz bünyesinde her türlü araç bakımları (yağ ve filtre değişimleri), lastik değiştirme ve balans, iç dış araç yıkama faaliyetleri yürütülmektedir. Öğrencilerimiz okul bünyesindeki döner sermaye işletmesi ile becerilerini artırarak sektöre hazır bir şekilde gireceklerdir” dedi.

Meslek liselerinin, iş dünyasının kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak gibi önemli bir görevi icra ettiğini belirten Güney, genç nüfus potansiyelinin en yeni ve güncel bilgilerle donanımlı olarak iş hayatına kazandırılması bakımından uygulamalı eğitimlerin önemli olduğunu vurguladı.

Güney, şunları söyledi: “Meslek lisesinde 9. sınıftan itibaren mesleki eğitim uygulanırken, uzaktan eğitim yapılan salgın döneminde velilerin izin vermesi şartıyla öğrenciler okullardaki iş atölyelerinde çalışarak hem meslek sahibi oluyor hem de aile ekonomilerine katkı sağlıyor.

Pandemi döneminde uzaktan eğitim olmasına rağmen atölyelerde öğrencilerle birlikte hem iş güvenliği hem de pandemi kurallarına uygun olarak çalışmalarına devam eden okulumuz yeni açılan alanlarla ilimizde bir ilk oldu.

Öncelikli amacımız çocuklarımızın iyi bir meslek eğitimi alarak hem ilimizin hem de ülkemizin aranan meslek elemanı olmasıdır.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖĞRENCİLER, CAN, SİMİDİ, OLACAK,
Yorumlar
Haber Yazılımı