Haber Detayı
25 Ocak 2022 - Salı 11:01
 
Öğrencilerin talebi karşılık buldu
Bingöl Üniversitesi öğrencilerinin, olumsuz hava koşulları nedeniyle bütünleme sınavlarının çevrim içi yapılması yönündeki talebi karşılık buldu.
EĞİTİM Haberi
Öğrencilerin talebi karşılık buldu

Bingöl Üniversitesinde eğitim gören öğrenciler, olumsuz hava koşulları, yolların kapalı olması nedeniyle bütünleme sınavlarının çevrim içi olarak yapılmasını talep etti.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü ise, 24 Ocak’ta başlaması planlanan bütünleme sıvalarının olumsuz hava koşulları nedeniyle 26-30 Ocak tarihlerinde yapılmak üzere ertelendiğini duyurdu ancak öğrenciler, bu tarihlerde de olumsuz hava koşullarının devam edeceğini belirterek sınavların online yapılmasını istedi.

Yoğun talep üzerine Bingöl Üniversitesi Senatosu yeni bir karar alarak öğrencilerin talebine olumlu karşılık verdi. Sınavların çevrim içi yapılması kararı alındığını duyuran Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü, “Kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan görüşmeler neticesinde, ülkemiz genelinde kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının hafta boyunca devam ederek etkisini sürdürecek olmasından dolayı, üniversitemiz senatosu tarafından bütünleme sınavlarının 26-30 Ocak 2022 tarihleri arasında çevrim içi yapılmasına karar verilmiştir” açıklaması yaptı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencilerin, talebi, karşılık, buldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı