Haber Detayı
27 Temmuz 2018 - Cuma 17:06
 
“Parklarımızı koruyalım”
Bingöl Belediyesince 4 milyon lira harcanarak yenilenen parklar, bilinçsiz çevrelerce tahribata uğratıldı.
GÜNDEM Haberi
“Parklarımızı koruyalım”

Bingöl Belediyesi tarafından 2017 yılında ihale edilerek yenilenen parklar, son günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce tahrip edildi. Kamelyalar, oyun grupları, oturma bankları ve aydınlatmalarda maddi hasarlı tahribatlar oluşturuldu.

Salıncakların çalındığı, oturakların tahrip edildiği, çöp kovalarının kırılıp götürüldüğü parkların korunması gerektiğini belirten Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, bilinçsiz çevrelerce yapılan tahribatın önüne geçilmesi için halka “parklarımızı sahiplenelim” çağrısında bulundu.

“BU PARKLAR MİLLETİNDİR, KORUYALIM”

Yakın geçmişte ‘parklar harap edilmiş, neden yenilenmiyor’ söylemlerinin dillendirilmeye çalışıldığına işaret eden Bingöl Belediye Başkanı Yücel Barakazi, ilkbahar döneminde yenileme çalışmalarının tamamlandığını ancak aradan geçen iki aylık süre zarfından birçok parktaki araç gereçlerin kullanılamaz hale getirildiğini vurguladı.

Bilinçsiz kişilerce oluşturulan tahribatın önlenmesi için duyarlı halkın gerekli tavrı ortaya koymasını isteyen Başkan Barakazi; “Bir salıncağı yerinden söküp götürmenin kime ne faydası olacak? Çöp kovalarını kırmanın, söküp götürmenin kime ne yararı olacak? Demir oturakları bile kırabilecek zihniyete sahip kişilere, toplumun ortak kullanım alanlarının korunması gerektiğini nasıl anlatalım? Bu nasıl bir zihniyettir? Değerli halkımızdan beklentimiz, bu zihniyetlere şahit olmaları halinde müsaade etmemeleri, belediyemizi arayarak durumu bildirmeleridir. Bu parklar milletimizindir, hep birlikte parklarımızı koruyalım, tahribat ve zararlara sessiz kalmayalım” dedi.

“ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRECEK”

Tahribatların önlenmesi için toplumsal duyarlılık çağrısında bulunan Başkan Barakazi, sorunları gidermek için onarım çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

Park Bahçeler Müdürlüğü’nce eksiklerin tespit edilip sorunların giderilmesi için çalışmaların hızlandırılacağını dile getiren Barakazi, şunları söyledi: “8 adet park inşa ettik. 18 parkımızda da engellilere yönelik oyun grubu ve zemin iyileştirilmesi yaptık. 19 parkımızın bakım ve onarımlarını yaptık. Yeni parklarla birlikte İlimize kazandırılan yeşil alan miktarımız 94 bin metrekareye ulaştı. 1936 yılında şehir olan Bingöl’de toplamda 90 bin metrekarelik yeşil alan düzenlenirken, bizim dönemde 94 bin metrekarelik yeni yeşil alan düzendi. Tüm zamanlardan daha fazla yeşil alanı ilimizi kazandırdık. Oluşan zararların giderilmesi ve halkımızın en iyi şekilde parklardan istifade etmesi için çalışmalarımız sürecektir” diye konuştu.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Parklarımızı, koruyalım”,
Yorumlar
Haber Yazılımı