Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 19:05
 
Piknik değil, çöplük alanı!
Hem belediye hem vatandaş duyarsız
GÜNDEM Haberi
Piknik değil, çöplük alanı!

Bingöl’ün sayılı mesire alanlarından biri olan Şeyh Ahmet Mesire Alanı, çöplerden geçilmiyor. Vatandaşlar, çöplerini gelişi güzel yere atarken, belediye de alanın temizliği konusunda gerekli hassasiyeti göstermiyor.

Bingöl’de mesire alanları yok denecek kadar az. Bu alanlardan biri Şeyh Ahmet Mesire Alanı. Şehre yakınlığı ve alternatif alanların bulunmaması nedeniyle vatandaşların uğrak yeri olan Şeyh Ahmet Mesire Alanı, çöplerden geçilmiyor. Mesire alanında piknik yapan duyarsız vatandaşlar, çöplerini gelişi güzel yerlere ve dere içerisine atıyor. Vatandaşların duyarsızlığı nedeniyle alanda çöp yığınları oluşurken, belediye de mesire alanının temizliğine gereken önemi göstermiyor. Mesire alanlarının temiz tutulması çağrısında bulunan bazı duyarlı vatandaşlar, piknik yapmaya gidenlerin çevrelerini temiz tutmalarını, belediye ekiplerinin de alanda gerekli temizlik çalışmaları yürütmesini istedi.

ALTERNATİF ALANLAR OLUŞTURULAMADI

Belediye Başkanı Yücel Barakazi, aday olduğu dönemde projelerini açıklarken, Çapakçur Vadisinin akarsu düzenleme, ağaçlandırma, yeşillendirme, peyzaj ve rekreasyon alanı olarak düzenleneceğini belirtti. Ancak geçen süre zarfında belediye tarafından bu yönde bir çalışma yapılmadı. Barakazi’nin diğer bir projesi ise Gayt Deresi yamaçlarının düzenlenerek, bal ormanı, aileler için gezi, spor ve piknik alanının oluşturulması yönündeydi. Bu proje ile ilgili de çalışma yapılmadı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Piknik, değil,, çöplük, alanı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı