Haber Detayı
16 Ocak 2022 - Pazar 16:05
 
SEMT PAZARI ESNAFI KAPALI ALAN İSTİYOR
Semt pazarı esnafı, yağışlı havalarda büyük sıkıntılar yaşadıklarını belirterek, kapalı Pazar alanlarının oluşturulmasını istedi.
SİYASET Haberi
SEMT PAZARI ESNAFI KAPALI ALAN İSTİYOR

Deva Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, il teşkilatlarının 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği pazar ziyaretleri kapsamında Bingöl’de pazar esnafını ziyaret etti. Bingöl’de her ay bir pazar alanını ziyaret eden Kovalar ve parti yöneticileri, bu ay Recep Tayyip Erdoğan Mahallesinde kurulan pazar alanını ziyaret etti.

Kovalar, Pazar gezisinde sebze ve meyve fiyatlarının yüksekliğinden hem pazar esnafının hem de vatandaşın şikayetçi olduğunu söyledi.

Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını ifade eden Kovalar, “pazardaki fiyatlardan şikayetçi olan ve alım gücünün kalmadığını dile getiren vatandaşlar enflasyonu daha iyi biliyor” dedi.

Ziyaret ettiği pazar esnafının sorun ve sıkıntılarını dinleyen Kovalar, pazar esnafının özellikle kış aylarında soğuk ve dondurucu havalardan ötürü tezgahını dahi açmadığını, sürekli seçim vaatlerinde yer alan kapalı pazar alanlarının yapılarak pazar esnafının hizmetine sunulması gerektiğini dile getirdi.

Kovalar, esnafın ekonomik sıkıntılardan dolayı satışlarının düştüğünü, soğuk havaların bastırması ile satışların durma noktasına geldiğini ve dolayısıyla esnafın sesine kulak verilmesi gerektiğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEMT, PAZARI, ESNAFI, KAPALI, ALAN, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı