Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 21:31
 
Solhan Spor’un gelir gider tablosu açıklandı
Solhan Spor’un gelir gider tablosu açıklandı. Gelir gider tablosu ile ilgili açıklama yapan Bingöl Solhan Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Sözen, şuana kadar kulübün gelirinin 536 bin TL, giderinin ise 460 bin 946 TL olduğunu söyledi.
GÜNDEM Haberi
Solhan Spor’un gelir gider tablosu açıklandı

Sözen, “AXA Sigorta Voleybol Efeler Ligi’nde mücadele eden Bingöl Solhan Spor Yönetimi Kurulu olarak göreve geldiğimiz gün şeffaflık ilkesi gereği her ay gelir ve gider tablomuzu kamuoyu ile paylaşacağımızı ifade etmiştik.

Bu kapsamda ilk tabloyu geçtiğimiz ay paylaşmıştık. Ekim ayının gelir gider tablomuzu şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşıp kamuoyuna verdiğimiz sözümüzü de yerine getirip kulübümüzün şeffaflığını ve güvenirliliğini gösteriyoruz. Amacımız; insanlarımızın takımımıza güven duyması, spor kulüplerine yönelik azalan güven duygusunun yeniden arttırılması, insanlarımızın yaptığı yardımların nerelere nasıl harcandığını bilmesini sağlayarak insanların güvenine layık olabilmektir.
Bu kapsamda bundan sonra da her ay gelir ve gider tablomuzu şeffaf bir şekilde kamuoyu ile paylaşacağız. Altı ayda bir de bağımsız mali müşavir tarafından kulübümüzün gelir gider tablosunu denetime tabi tutacağız.
Böylece insanlarımızın kulübümüze olan güveni artacak, herkes gönül rahatlığı ile kulübümüze yardım yapmak isteyecektir. Şimdiye kadar kulübümüze maddi ve manevi destek veren herkese çok teşekkür ederiz. Kulübümüze yapılacak her kuruş yerinde ve amacına uygun bir şekilde harcanacağını da beliririz” dedi.

KULÜP GELİRLERİ

-Yönetim Kurulu Üyeleri: 220 bin TL

-İsim hakkı bedeli: 135 bin TL

-Diğer bağışlar: 107 bin 500 TL

-Forma gelirleri: 43 bin 500 TL

-Reklam bedeli: 30 bin TL

KULÜP GİDERLERİ

-TVF sporcu lisans bedeli: 5 bin 720 TL

-Sporcu primleri: 2 bin 400 TL

-Teknik heyet giderleri: 64 bin 750 TL

-10 ay yerli sporcu giderleri: 202 bin 550 TL

-10 ay yabancı sporcu giderleri: 142 bin 200 TL

-Yemek bedeli: 4 bin 295 TL

-Tesis ücreti: 19 bin 840 TL

-Malzeme alımı: 16 bin 350 TL

-Tedavi giderleri: 2 bin 610 TL

-Havale giderleri: 231 TL

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Solhan, Spor’un, gelir, gider, tablosu, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı