Haber Detayı
09 Mart 2021 - Salı 18:30
 
“TEKSTİL İŞÇİLERİ MOBİNGE MARUZ KALIYOR”
TİP Genel Başkanı Erkan Baş, Solhan’da tekstil fabrikalarında işçilerin sigortasız, asgari ücretin altında ve sağlıksız koşullarda çalıştırıldığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
“TEKSTİL İŞÇİLERİ MOBİNGE MARUZ KALIYOR”

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, Solhanlı tekstil işçilerinin sıkıntılarını gündeme getirdi.

Mecliste basın toplantısı düzenleyen Baş, Solhan İlçesinde tekstil işçilerinin tehdit ve mobinge maruz kaldığını söyledi.

Baş, “Bingöl’ün Solhan İlçesinden işçi kardeşlerimiz seslerini duyurmak istediler, seslerini duyuyoruz. Tekstil fabrikaları, çoğunluğu kadın olan işçiler ve üstelik bu fabrikalar sözde istihdamı arttırmak, işsizliği azaltmak için devlet destekli olarak kurulmuş fabrikalardır. Burada işçiler sigortasız, asgari ücretin altında ve sağlıksız koşullarda çalıştırılıyorlar.

Bize ulaşan işçi kardeşlerimiz, tehdit ve mobinge uğradıklarını söylüyorlar ve aynen şu ifadeyi kullanmışlar: burada istihdam sağlanmadı, yalnızca umut tacirliği yapıldı. Sağlığı, bedeni, iradesi, zamanı sömürülen işçiler şikayet ettiklerinde işten atılıyorlar. Kovulmayanlar ise, işten çıkarılma tehdidiyle zorla çalıştırılmaya devam ediyorlar. Bingöl’deki işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TEKSTİL, İŞÇİLERİ, MOBİNGE, MARUZ, KALIYOR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı