Haber Detayı
01 Haziran 2017 - Perşembe 22:56
 
TEMA’dan köy çocuklarına ayakkabı
Geçtiğimiz günlerden Gönülaçan Köyünde öğrencilerle bir araya gelerek fidan diken TEMA gönüllüleri, bu kez İstanbul’dan temin ettikleri ayakkabıları öğrencilere teslim etmek için köye gitti.
GÜNDEM Haberi
TEMA’dan köy çocuklarına ayakkabı

Dikilen fidanları kontrol ederek öğrencilerle oyunlar oynayan TEMA gönüllüleri, köyde geçirdikleri günün akşamında öğrencilerle birlikte iftar açtı. Öğrencilerin TEMA gönüllüsü olmasıyla hediyeleşme kampanyası başlatan TEMA temsilciliği, öğrencilere ayakkabı hediye etti.

Okulda okuyan öğrencilerin tamamının TEMA gönüllüsü olduğunu belirten TEMA Temsilcisi Cuma Karaarslan, “23 öğrencimize ayakkabı ve etkinlik desteği vererek birlikteliğimizi pekiştirmek istedik. Bu kapsamda ramazan günü onlarla vakit geçirdik. Daha önce dikilen ağaçları kontrol ederek, doğa yürüyüşü ve oyunlar ile güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Çocukların diktikleri ağaçların etrafını çitler ile örmeleri ve ağaçlara sahip çıkarak korumaları taktire şayandı” dedi.

İstanbul’dan temin edilen 23 ayakkabı ve çorabı öğrencilere teslim ettiklerini belirten Karaarslan, köy okullarına yönelik çalışmalarının devam edeceğini söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEMA’dan, köy, çocuklarına, ayakkabı,
Yorumlar
Haber Yazılımı