Haber Detayı
10 Eylül 2019 - Salı 00:01
 
Tenis Turnuvası Düzenlendi
Bingöl’de valilik ve Türkiye Tenis Federasyonu işbirliğiyle ‘2X4 Ulusal Büyükler Haftasonu Tenis Turnuvası’ düzenlendi. Turnuvanın final müsabakalarını Vali Kadir Ekinci de izledi.
GÜNDEM Haberi
Tenis Turnuvası Düzenlendi

2023 Bingöl Vizyonu çerçevesinde düzenlenen turnuvaya erkeklerde 16 erkek, kızlarda 8 sporcu katıldı.

Gençlik ve spor İl Müdürlüğü tenis kortu sahasında yapılan final müsabakaları sonrasında konuşan Vali Kadir Ekinci, “Turnuvanın ilimizde düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Büyük yangınlar kıvılcım ile başlar. Dolayısıyla Bingöl için, Bingöl’ün tenis sporuna göstereceği ilgi için bu da bir kıvılcım olacaktır. İnşallah bundan sonrası için Bingöl’den ve çevre illerden de ciddi katılımlarla çok daha güzel organizasyonları hep beraber düzenleme fırsatı buluruz” dedi.

Sadece Bingöl merkezli değil ilçelerde de tenis kortlarını yaygınlaştırarak çocukların bu spora daha fazla ilgisini uyandırmak istediklerini belirten Ekinci, şunları söyledi: “Turnuva dolayısıyla ilimize misafir gelen sporcularımıza teşekkür ediyorum. Bingöllü kardeşlerime de gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Herkes yanına bir arkadaşını da alarak tenise ilgi gösterirse inşallah bu sporu Bingöl’de daha çok yaygınlaştırma fırsatı bulacağız. Bundan sonraki süreçte yeni yapacağımız tesisler ile birlikte kısmet olursa uluslararası turnuvaları da Bingöl’de yapma fırsatı bulacağız. Vali Yardımcımıza, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür V. Ali Rıza Akarca’ya Türkiye Tenis Federasyonuna ve dereceye giren tüm sporcularımıza tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah daha güzel organizasyonlar ile birlikte olacağız.” 

Program, turnuvada derece yapan sporculara ödüllerinin takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tenis, Turnuvası, Düzenlendi,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Tenis Turnuvası Düzenlendi
Yorumlar
Haber Yazılımı