Haber Detayı
08 Kasım 2021 - Pazartesi 17:25
 
“TÜRKKAN’A LANET MİTİNGİ SİYASİ PROPAGANDAYA DÖNÜŞTÜ”
DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, Lütfü Türkkan’a lanet mitinginin siyasi propagandaya dönüştürüldüğünü söyledi.
SİYASET Haberi
“TÜRKKAN’A LANET MİTİNGİ SİYASİ PROPAGANDAYA DÖNÜŞTÜ”

DEVA Partisi Bingöl İl Başkanı Mikail Kovalar, İYİ Parti Grup Başkanvekili’nin bir şehit yakınına küfür etmesi ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili açıklama yaptı.

Kovalar, açıklamasında, “Öncelikle Cuma günü şehrimizde yaşanan ve tüm Türkiye'de gündem konusu olan şehit yakınına edilen küfürden dolayı İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ı bu ahlaksız davranışından dolayı kınadığımızı belirtmek isterim.

Şehit yakını olan Tahir Gümren hemşehrimizin de bir anne ve kadın  olan, bir siyasi parti liderine atıfta bulunarak ettiği küfürleri de tasvip etmediğimizin bilinmesini isterim.

Lütfü Türkkan’ın etmiş olduğu küfür ve yapmış olduğu hadsizlik, hemşehrimiz Tahir Gümren’in etmiş olduğu küfrün ve ayıbın üstünü şehit yakını dahi olsa örtmemelidir.

Bir yanlış başka bir yanlışla düzeltilemez. Yanlışı ancak ve ancak ortak akıl ve vicdan sahibi insanların birlikte hareket etmesiyle ortaya çıkacak olan doğruyla düzeltebiliriz” dedi.

Yaşanılan talihsiz olayın, bir kaç kişinin aklına hapsedilerek Bingöl şehir meydanında bir siyasi propaganda havasına dönüştürüldüğünü belirten Kovalar, şunları söyledi: “Çünkü, şehide saygı mitingi adı altında kamu personellerinin ve il, ilçe güvenlik köy korucularımızın mesaj ve talimatla davet edilmesi ve bunu da devleti temsil eden valilik makamının gücü kullanılarak yapılması ve ayrıca mevcut iktidar partisinin de bu katılımı organize ederek sahiplenmesi bizleri böyle bir kanaate sevketmistir. 

Bu şehrin insanı her zaman şehidine olan saygısını, sevgisini ve devletine olan bağlılığını geçmişte verdiğimiz şehitlerimize karşı olan tutumuyla ispatlamıştır. Bu şehrin güzel insanlarını, devlete ve millete olan bağlılığını  iki tarafın da yapmış olduğu ahlaksız davranış ve söylemler üzerinden test etmek kimsenin hakkı da haddi de değildir. Şehir meydanında Lütfü Türkkan'a lanet mitingi düzenlenmesi gerekirken, bu milletin dini ve milli değerlerini kullanarak istismar edemezsiniz. Bizim yüce kitabımız Kuran-ı Kerim'in kutsal ayetlerini iki kişinin ahlaki sınırları aşarak etmiş olduğu küfürlerle bağdaştırarak miting meydanında okutmak da neyin nesidir? Bu milleti yanlış tutumlarınız ile aldığınız şahsi kararlarınıza, dini değerlerini ve milli duygularını kullanarak ortak edemezsiniz.

Bu vesileyle ülkemiz ve milletimiz için canını feda eden Aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnet ile yad ediyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: “TÜRKKAN’A, LANET, MİTİNGİ, SİYASİ, PROPAGANDAYA, DÖNÜŞTÜ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı