Haber Detayı
06 Ocak 2022 - Perşembe 18:01
 
TURNUVANIN ŞAMPİYONU İL ÖZEL İDARESİ OLDU
Tavz-Der’in düzenlediği kurumlar arası futbol turnuvasının kazananı İl Özel İdaresi oldu. Turnuvadan elde edilen gelir, yoksul öğrencilere burs olarak dağıtılacak.
SPOR Haberi
TURNUVANIN ŞAMPİYONU İL ÖZEL İDARESİ OLDU

Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği tarafından kurumlar arası futbol turnuvası düzenlendi. Düzenlenen turnuvaya 24 kurum katılırken kurumlardan ve sponsorlardan elde edilen 80 Bin TL üniversite okuyan yoksul öğrencilere burs olarak dağıtılacak.

Bingöl TAVZ-DER, yoksul öğrencilere burs verebilmek için Bingöl Valiliğinin de desteğini alarak kurumlar arası futbol turnuvası düzenledi ve 24 kurum katılım sağladı. Turnuva, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi arasında oynanan final maçı ile son bulurken İl Özel İdaresi 4-2 kazandığı maç sonrası şampiyonluk kupasını kaldırdı. Bir ay süren turnuva sonunda kurumlar ve sponsorlardan toplanan yaklaşık 80 Bin TL ise Sosyal Yardımlaşma Vakfı tarafından belirlenen ve değişik illerde eğitimlerini devam ettiren üniversite öğrencilerine burs olarak dağıtılacak.

“AMACIMIZ, ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ GÖREN ÖĞRENCİLERİMİZE BURS SAĞLAMAKTI”

Turnuva sonrası açıklamalarda bulunan Tavz Kültür Sanat ve Kalkınma Derneği Başkanı Yılmaz Araç, “TAVZDER bugüne kadar birçok ilke imza atarak birçok projede yer almıştır. Bu turnuvada onlardan bir tanesidir. Etkinliğimizin asıl amacı, üniversite eğitimi gören öğrencilerimize burs sağlamaktı. Bu noktada ihtiyaç sahibi öğrencilerimizi Sosyal Yardımlaşma Vakfımız aracılığıyla tespit edip bu organizasyondan elde ettiğimiz geliri bu ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtacağız. Yaklaşık 24 kurumumuz katıldı bu turnuvaya. Bu turnuvadan da yaklaşık 80 Bin TL gelir elde ettik. İnşallah elde ettiğimiz bu parayı da üniversite öğrencilerimiz arasında paylaşacağız” dedi.

“BİR NEBZEDE OLSA KATKI SUNABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE”

Milli Eğitim Müdürlüğünde çalışan Hasan Baylas, “Bir aydır düzenlemekte olan bu kardeşlik futbol turnuvası bugün nihayetine erdi. Bizde naçizane ikinci olduk turnuvada İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak. Birinci olan takımımızı da kutluyorum. Tabi turnuvanın amacı mağdur ve kimsesiz çocuklar için olması daha anlamlıydı. Bu çocuklarımıza bu turnuvayla bir nebzede olsa katkı sunabildiysek ne mutlu bize. Turnuvayı düzenleyen ve katılan kurumlarımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“ANLAMLI BİR TURNUVA OLDU”

Turnuvayı şampiyon olarak tamamlayan İl Özel İdare çalışanlarından Ahmet Ayata ise, “Turnuvayı düzenleyen TAVZ-DER yönetimine teşekkür ediyoruz. Buradan gelen gelirin öğrencilere gittiğini de biliyoruz. Bütün kamu kurumları katıldı. Katılım sağlayan tüm kurumlarda Bin TL bağışta bulundu. Bu gelen gelirinde öğrencilerimize gideceğini yakinen bilmekteyiz. Katılım sağlayan tüm herkese teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURNUVANIN, ŞAMPİYONU, İL, ÖZEL, İDARESİ, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı