Haber Detayı
21 Nisan 2021 - Çarşamba 17:33
 
UMUT KERVANINDAN DESTEK TALEBİ
Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, ‘Ramazan Umut Olsun” sloganı ile başlattıkları yardım kampanyasına destek talebinde bulundu.
GÜNDEM Haberi
UMUT KERVANINDAN DESTEK TALEBİ

Bingöl Umut Kervanı Derneği, Ramazan ayının gelişiyle fakir, muhtaç ve yetim ailelere ulaştırmak üzere yaptığı yardımlara hız verdi.

Yapılan çalışmalarla ilgili yazılı bir açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, hayrın küçüğünün veya büyüğünün olmadığına işaret ederek, “Mübarek Ramazan ayı öncesi hazırlıklarımızı yaptık, Bingöl'de 15 mahallemizde tespit ettiğimiz yüzlerce ailelerimize hemen Ramazan’ın başlangıcında Gıda kolisi ve ikişer kg et olmak üzere ailelerimize ulaştırdık. Bingöl Umut Kervanı Derneği ailesi olarak bizler elimizden geldikçe çalışmalarımıza hız vermekteyiz. Pandeminin oluşturduğu bir mağdurlar kitlesi var. Pandemi’nin getirdiği zorluklar karşısında dernek olarak dört koldan çalışmalar yürütmekteyiz. Hayırseverler ile fakir aileler arasında köprü vazifesi görmeye devam ediyoruz. Hayrın katlanarak yükseldiği bu mübarek Ramazan ayında özelde Bingöl’de, genelde ise Tüm Türkiye’de, sesimizin ulaştığı hayırsever kardeşlerimize sesleniyoruz. Kumanya bedelimiz 140 TL’dir. Gelin hep beraber fakir ve muhtaç olan bu kardeşlerimize Umut olalım. Unutmayalım ki Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v), ‘Yarım hurma bile olsa kendinizi ateşten koruyunuz’ diye buyurmaktadır. Hayrın küçüğü ve büyüğü olmaz. Bizler de elimizden geldikçe bu kutlu yolda çalışmalarımıza devam edeceğiz. Cenabı Allah katkı gösteren, dua eden tüm kardeşlerimizden razı olsun” diye konuştu.

Tamaç, son olarak kendilerine ulaşmak isteyen hayırseverler için iletişim bilgilerini şu şekilde paylaştı:

“İrtibat Telefon: 0545 221 87 48 / 0426 214 69 70

Yeşilyurt Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi İş gören Otomotiv Apt. B/Blok No:22/14 BİNGÖL    

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

IBAN: TR27 0020 6001 8702 0340 7500 01

Hesap No: 2034075-1 TL Hesabı”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: UMUT, KERVANINDAN, DESTEK, TALEBİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı