Haber Detayı
07 Aralık 2020 - Pazartesi 18:05
 
Umut Kervanı’ndan 293 aileye yardım
Bingöl Umut Kervanı Derneği, Ekim ve Kasım aylarında 293 aileye 47 bin 200 TL değerinde ayni ve nakdi yardımında bulundu.
- Haberi
Umut Kervanı’ndan 293 aileye yardım

Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2020 yılı Ekim ve Kasım aylarına ait faaliyet raporlarını açıkladı.
Yapılan çalışmalarla ilgili açıklama yapan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkanı Mehmet Tamaç, “Ekim ve Kasım aylarında; 190 gıda kolisinin dağıtımına aracı olduk. Bunun nakit tutarı 19.000 TL’dir. 19 aileye 1.950 TL’lik gıda kolisi dağıttık. 84 ailemize 26.250 TL tutarında nakit para yardımında bulunduk. Toplamda 293 aileye yardım yaptık” dedi.
BU ZOR SÜRECİ BİRLİKTE AŞALIM
Ekim ve Kasım aylarında 293 aileye 47 bin 200 TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını belirten Tamaç, “Bingöl Umut Kervanı Derneği olarak 2 ay içerisinde yaptığımız faaliyetler kapsamında tespit ettiğimiz ailelerimize gıda ve nakit olmak üzere yardımda bulunduk. Koronavirüs salgını nedeniyle hem millet olarak hem de memleket olarak zor bir imtihandan geçiyoruz. Bu zor günleri yardımlaşma ve dayanışmayla daha kolay geçirebiliriz. Son bir yıl içerisinde derneğimize başvuran ailelerin sayısı gittikçe çoğalmakta ve yükümüz de ağırlaşmaktadır. Bizler de elimizden geldiği kadar başta esnaflarımıza, hayırseverlerimize ve durumu iyi olan tüm tanıdıklarımıza ulaşmaya gayret ettik. Nihayetinde tespit ettiğimiz ailelere bu yardımlarımızı ulaştırdık. Gönül isterdi ki tüm tespit edilen ailelere yardım edelim, fakat imkanlarımız kısıtlı olduğu için bu kadarı ile iktifa ettik. Siz değerli hayırseverlerden fakir ailelere yardım konusunda biraz daha fazla duyarlı olmanızı istiyoruz. Şu zor ve sıkıntılı günlerde yapacağımız yardımlar, Allah katında bire on, bire yüz hayır olarak tarafımıza dönecektir.  Bunun için hayat birlikte güzel şiarıyla paylaşmanın tam zamanı diyoruz. Bu vesileyle öncelikle hayırseverleri, iş adamlarını, belayı sadaka ile def etmek isteyenleri yetim, muhtaç, 65 yaş üstü evinden çıkamayan ve işsiz kalanlar için bu yardım çağrımıza karşılık vermeye ve paylaşmaya çağırıyoruz. Ayrıca halkımızı evinde kalmaya devam etmesini istiyoruz. Yine ev ve iş yeri sahiplerini bu zor günlerde kira almamaya davet ediyoruz. Birlikten kuvvet doğar güçlükler kolay aşılır. Birlik olursak üzerimize yağan ilahi rahmet musibetleri def eder inşallah. Bundan sonra da elimizden geldikçe bizlere başvuran ve tespit ettiğimiz ailelere fakir ve muhtaç olanlara yardımlarımızı ulaştırmaya devam edeceğiz. Emeği ve katkısı bulunan tüm hayırseverlerimizden Allah razı olsun, teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Umut, Kervanı’ndan, 293, aileye, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı