Haber Detayı
20 Mayıs 2022 - Cuma 18:00
 
ÜNİVERSİTEDE MUSİKİ KONSERİ VERİLDİ
Bingöl Üniversitesi ev sahipliğinde musiki konseri düzenlendi. Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mustafa Demirci tarafından verilen konserde, tasavvuf geleneğinin seçkin eserleri seslendirildi.
GÜNDEM Haberi
ÜNİVERSİTEDE MUSİKİ KONSERİ VERİLDİ

Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, programda yaptığı selamlama konuşmasında, bu tür kültürel programların insanların kendilerini yenileme ve geliştirmeleri için vesile olacağına inandığını belirterek, “Dini musiki bir eğlence musikisi değil, dinlendiren, düşündüren ve ruh sağlığımıza katkı sağlayan bir musikidir. Bizleri kırmayarak Üniversitemize güzel bir konser için teşrif eden musiki sanatçısı hocalarımıza ve sizlere teşekkür ederim’’ dedi.

Üniversite Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde düzenlenen konsere Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Şındak, Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Halil İbrahim Zeybek, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr.  Şamil Dağcı, Genel Sekter Vekilimiz Öğr. Gör. Mesud Öğmen, fakülte dekanlarımız, yüksekokul müdürlerimiz, Bingöl İl Müftüsü Mustafa Topal, akademisyenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş dinleyici olarak katıldı.

Konser sonunda Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan ve Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak tarafından sanatçılara plaket takdim edildi.

Fuat OTLAK

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜNİVERSİTEDE, MUSİKİ, KONSERİ, VERİLDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı