Haber Detayı
31 Mart 2021 - Çarşamba 11:34
 
Üreticilere Yedisu Fasulyesi tohumu dağıtılacak
Coğrafi işaret alan Yedisu Horoz Kuru Fasulyesinin yaygınlaştırılması için üreticilere yüzde 75 hibeli fasulye tohumu dağıtılacağı bildirildi.
EKONOMİ Haberi
Üreticilere Yedisu Fasulyesi tohumu dağıtılacak

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından Yedisu Horoz Kuru Fasulyesine coğrafi işaret verilmesinin ardından Yedisu Kaymakamlığında çiftçilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Yedisu Kaymakamı Oğuzhan Ocak ve Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Veysel Kıtay’ın katılımıyla Yedisu Kapalı Spor Salonunda yapılan toplantıda, Yedisu Horoz Kuru Fasulyesinin üretiminin arttırılması, paketleme tesislerinin planlaması, pazarlama konusunda Tarım Kredi Kooperatifi ile yapılan görüşmeler, Yedisu Horuz Kuru Fasulyesinin geleceği ile ilgili planlamalar anlatıldı.

Bingöl İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Veysel Kıtay, ilçede Yedisu Horoz Kuru Fasulyesi üreticilerinin hali hazırda elinde bulundurdukları tohumların üretiminin 2021 yılında arttırılması için Bingöl Tarım Kredi Kooperatifi tarafından satın alınacağını ve sonrasında 75 hibeli bir şekilde üreticilere dağıtılacağını söyledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Üreticilere, Yedisu, Fasulyesi, tohumu, dağıtılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı