Haber Detayı
17 Mayıs 2021 - Pazartesi 17:49
 
VALİ EKİNCİ’DEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET
Vali Kadir Ekinci ve Eşi Tuba Ekinci, şehit ailelerini ziyaret ederek Ramazan bayramlarını tebrik etti.
GÜNDEM Haberi
VALİ EKİNCİ’DEN ŞEHİT AİLELERİNE ZİYARET

İlk olarak, 1998 yılında şehit olan Güvenlik Korucusu Şıhmuz Uymak’ın Kültür Mahallesinde ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Ekinci ve eşi Tuba Ekinci şehit ailesinin bayramlarını kutladı.

Vali Kadir Ekinci, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, şunları söyledi: “Şehitlerimizin aileleri en değerli emanetlerimizdir. Canlarını seve seve din için, vatan için, bayrak için veren şehitlerimizin aileleri başımızın tacıdır. İnşallah bizler de daima onların yanlarında ve hizmetlerinde olacağız. Şehitlerimiz vatan için yaşayıp vatan için öldüler; biz onları toprağa değil, kalplerimize gömdük. Şehitlerimizi bir kez daha rahmet, minnet ve dualarla anıyoruz” dedi.

Vali Ekinci ve eşi Tuba Ekinci daha sonra, 1992 yılında şehit olan Er Şirin Özdemir, 1986 yılında şehit edilen Muhtar Mehmet Dalgın’ın ailesini ve 1993 yılında Gazi olan Abdullah Tan ve ailesini evlerinde ziyaret ederek bayramlarını tebrik ettiler.

Şehit ve gazilerin evlerinde çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Ekinci, çocuklarla bir süre sohbet etti ve çeşitli hediyeler verdi.

Ziyaret programında Vali Ekinci ve eşi Tuba Ekinci’ye, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Aydın Polat, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdiresi Seyhan Savaş Yaraşır ve İl Müftüsü Ahmet Süzen de eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’DEN, ŞEHİT, AİLELERİNE, ZİYARET,
Yorumlar
Haber Yazılımı