Haber Detayı
21 Ocak 2022 - Cuma 18:09
 
VALİ EKİNCİ’NİN ‘YARIYIL TATİLİ’ MESAJI
Vali Kadir Ekinci, ‘Yarıyıl Tatili’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Öğrencilere kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Vali Ekinci, “Okumak, düşünmek ve üretmek hayatınız tarzı, kitaplar da en iyi arkadaşınız olsun” dedi.
EĞİTİM Haberi
VALİ EKİNCİ’NİN ‘YARIYIL TATİLİ’ MESAJI

Mesajında öğrencilere seslenen Vali Ekinci, “2021-2022 eğitim-öğretim yılının birinci döneminde ortaya koyduğunuz çaba ve gayretlerin  sonucunda bugün karnelerinizi alıyorsunuz inşallah. Her birinizin karne heyecanına yürekten katılıyor, sizlerle birlikte aynı sevinci yaşıyoruz. Birinci dönem sonu notlarınız ne olursa olsun, umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi daima diri tutarak tatilinizi iyi geçirin. Unutmayalım, başarının yolu herkese açıktır. Yeter ki hedefinizi doğru tespit edin, planınızı ona göre yapın ve bu yolda emin adımlarla yürüyün. Eğitimde yeniliğe, gelişime ve dinlemeye her zaman açık olun. Düzenli, disiplinli ve planlı çalışan insanlar, içinde bulundukları şartları değiştirerek, hayatlarının sonraki aşamalarında mutlaka iyi bir yere gelecektir. Onun için çalışma azim ve gayretiniz daim olsun ve hiçbir zaman sönmesin. Okumak, düşünmek ve üretmek hayatınız tarzı, kitaplar da en iyi arkadaşınız olsun” ifadelerine yer verdi.

Vali Ekinci, öğretmenlere ise şöyle seslendi: “Saygıdeğer öğretmenler; çağın bilgi ve teknolojisi ile bilge nesiller yetiştirmek üzere geleceğimize ışıl ışıl tohumlar serpen sizler, çocuklarımızda var olan cevherleri hassasiyetle işliyorsunuz. Bir hayat tarzına dönüşmüş mesleğinizi ifa ederken ortaya koyduğunuz fedakârlıklarla nice başarıların altında esasen sizin emekleriniz var. Her daim değişen modern dünyada ve eğitim sistemimizde sizlerin de kişisel ve mesleki gelişiminizi ihmal etmeyeceğinize, kendinizi daima yenileyerek yavrularımızın yarınlarına ışık olacağınıza yürekten inanıyorum.”

Mesajında velilere de seslenen Vali Ekinci, şunları söyledi: “Çocuklarımızı sadece okul ve akademik başarıları üzerinden değerlendirmeyelim. Anne ve baba olarak çocuklarımızın karnelerinde görmek istemediğimiz notlarla karşılaşabiliriz. Çocuklarımızın her birinin biricik ve çok değerli olduklarını unutmadan onlarla sevginin ve bilgeliğin dili üzerinden diyaloglar kuralım. Bizler için her şart ve sonuçta değerli olduklarını htirelim. Onların sosyal, zihinsel, duygusal ve fiziksel potansiyellerinin karnelere sığmayacak kadar zengin olduklarını unutmadan, farklı yöntemlerle bu zenginlikleri çocuklarımızın sağlıklı kişilikleri ve mutlu yarınları adına işlemeye devam edelim. 

2021-2022 eğitim-öğretim yılının ilk gününden itibaren, başta çocuklarımız olmak üzere toplumun tümünün sağlığını ve huzurunu düşünerek Covid-19 tedbirleri konusunda gerekli tedbirleri aldık ve uyguladık. Bu süreçte okullarımız ve öğretmenlerimizle daima iş birliği içinde olan bütün velilerimize ve pandemiyle mücadelemizde gönüllü ve aktif bir şekilde yer alan eğitim camiamızın tüm mensuplarına gönülden teşekkür ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; yarınlarımızın teminatı sevgili öğrencilerimizi ve onların bilgi ışığı değerli öğretmenlerimizi tebrik ediyor, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yarıyıl tatili geçirmelerini diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ’NİN, ‘YARIYIL, TATİLİ’, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı