Haber Detayı
28 Şubat 2022 - Pazartesi 18:15
 
VALİ EKİNCİ SARIÇİÇEK KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU
Valimiz Kadir Ekinci, merkez ilçeye bağlı Sarıçiçek Köyü sakinleri ile bir araya geldi.
GÜNDEM Haberi
VALİ EKİNCİ SARIÇİÇEK KÖYÜ SAKİNLERİ İLE BULUŞTU

Sarıçiçek köyüne ait sorunların ve taleplerin ele alınarak değerlendirildiği toplantı, köy muhtarı Ahmet Aslan ve köy sakinlerinin söz alarak sorun ve talepleri ifade etmesi ile başladı. Köylüler, SÜTAŞ’ın kurulması nedeniyle meraları kullanamadıklarını, hayvanlarını otlatamadıklarını belirterek destek istediler.

Köy muhtarı ve sakinlerini dinleyen Vali Ekinci, “Vatandaşla buluşma/halk toplantıları kapsamında düzenlediğimiz toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bugün bir araya gelme amacımız merkez Sarıçiçek köyümüzün sorunlarını masaya yatırmak, talepleri imkanlar ölçüsünde değerlendirmek ve hep birlikte çözüm önerileri geliştirmektir. Siz değerli köy sakinlerimizden farklı görüş, öneri ve talepler dinledik. Katkılarınız için teşekkür ediyorum. Kurum müdürlerimizle birlikte notlarımız aldık. Talep ve sorunların her birinin önem sırasına göre değerlendirileceğini belirtmek isterim.

Devletimiz vatandaşının sorunlarını çözmek ve ihtiyaçlarını gidermek için 7/24 işinin başında ve ilin en ücra köşesine kadar vatandaşına hizmet sunmanın gayret ve çabası içindedir.”

İl Özel İdaresi Meclis Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Ekinci’nin yanı sıra İl Genel Meclis Başkanı Hasan Basatemur, İl Tarım ve Orman Müdürü Burhan Bahadır, Milli Emlak Müdürü İrfan Dağtekin, İl Genel Meclis Üyeleri ile Sarıçiçek Köyü Muhtarı Ahmet Aslan ve köy sakinleri katıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, EKİNCİ, SARIÇİÇEK, KÖYÜ, SAKİNLERİ, İLE, BULUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı