Haber Detayı
22 Kasım 2017 - Çarşamba 17:36
 
Vali Mantı’dan okul ziyaretleri
Vali Ali Mantı, okul ziyaretleri kapsamında Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu Lisesi ve Kazım Karabekir İlkokulu ve Ortaokulu’nu ziyaret etti.
GÜNDEM Haberi
Vali Mantı’dan okul ziyaretleri

Ziyarette okul yöneticilerinden bilgi alan Vali Mantı, okul aile birliği, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Mantı, Saray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaretinde yaptığı konuşmada, “Ziyaretlerimizin amacı görev yaptığımız yerdeki okullarımızı yakından görmek ve tanımaktır. Genelde okullarımızın fiziki durumu iyi. İlimizdeki okulların başarı oranı da iyi düzeyde. İnşallah bu oran daha da artacaktır, ben buna yürekten inanıyorum” dedi.
Vali Mantı, şunları söyledi: “Kafa, bilek ve yürek yönetimleri vardır. Yürek yönetimleri daha saygındır ve kalıcıdır. Adalet konusu son derece önemli. Adalet daima güncelliğini koruyan bir konu. Onun için güzel bir bölüm seçtiğinizi düşünüyorum. İleride inşallah hak, hukuk ve adaleti sizler tesis edeceksiniz ve edeceğinize de inanıyorum. Çalışmak lazım. Çalışmanın da ötesinde hem çalışmak hem de terbiyeli olmak lazım. Doğru, dürüst ve saygılı bir toplum olmamız lazım. Bizim toplumda bu konuda iyi bir gelişme gözleniyor. Bundan sonra da devam edeceğine inanıyorum.”

Vali Mantı, 15 Temmuz Milli İrade Anadolu Lisesini ziyaretinde ise, “Son zamanlarda açılan İmam hatipler bir çığır açacak. Toplumun önünde ‘Biz İmam Hatipliyiz’ dediğiniz zaman bir farklılık, bir farkındalık yaratacak, biz buna inanıyoruz. Bir zamanlar imam hatipler için katsayı getirtilerek bazı engellemeler konuldu.
Ülkenin geleceği için bütün gençlerimizden ve bütün okullarımızdan devletimiz ve milletimizi büyük ümitler bekliyor. Çünkü tek ümidimiz var, yeni nesil gençliğimiz. Dünyada söz sahibi olan bir ülke olduk. Dün sürekli oyun kurbanı olan bir ülkemiz, bugün oyun kuran bir ülke oldu.
Türk milleti bir kültürün adıdır, bir tarihin adıdır, bir medeniyetin adıdır. Ezelden ebede giden bir dünya üzerinde tanınan bir milletin adıdır. İçimize sızan parazitler, ülkemizi bölmeye çalışan her türlü terör örgütü içeriden ve dışarıdan bunların taşeronluğunu yapan her türlü alt taşeronlara gözümüzü açıp dikkat etmemiz lazım. Nefsimizi, neslimizi, ailemizi, toplumumuzu, milletimizi hatta insanlığı kurtarabilmek için önce kendimize faydalı olmamız lazım. Nefsine faydalı olmayanlar, nesline faydalı olamazlar” dedi.

Vali Mantı’ya okul ziyaretlerinde, Vali Yardımcısı Cevat Gün ve Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin de eşlik etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Mantı’dan, okul, ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı