Haber Detayı
26 Eylül 2022 - Pazartesi 15:39
 
YEDİSU İLÇESİ YOL İSTİYOR
Yedisu-Karlıova yolunun yapılmasını isteyen ilçe halkı, verilen sözlerin tutulmadığını belirtti.
GÜNDEM Haberi
YEDİSU İLÇESİ YOL İSTİYOR

Bingöl'ün Yedisu İlçesi sakinleri yıllardır yollarının yapılmasını beklediklerini belirtti. İlçe Sakinleri: Süleyman Soylu iki yıl önce söz verdi. Fuat Oktay geldi söz verdi. Cevdet Yılmaz geldi söz verdi. Sonuç, hala yollarımızda ancak dört kişi yan yana durabiliyoruz.

Yedisu İlçesinde yaşayan vatandaşlar, Karlıova-Yedisu yolunun yıllardır verilen sözlere rağmen yapılmadığı belirtiyor. Karlıova’dan Yedisu'ya kadar olan yolda sadece bir kaç noktada iki aracın yan yana geçebildiğini ifade eden Yedisu sakinlerinden Zeki Aydıncı, yolda ciddi problemlerle karşılaştıklarını söyledi.

Kış mevsiminde yolun neredeyse kullanılamaz hale geldiğini belirten Aydıncı, "İki yıldan fazla oldu. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu deprem nedeniyle ilçemize geldi. Burada bize söz verdi. En kısa süre içerisinde yolunuz yapılacak dedi. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay da söz verdi. Sayın Cevdet Yılmaz da yolumuzun en kısa sürede yapılacağını söyledi. Gelin görün ki yolumuz hala aynı yol. Dört kişi yan yana ancak yürüyebiliyoruz. Yolumuz boyunca iki aracın yan yana geçebildiği sadece bir kaç nokta var.  Kışın kar yağışında özellikle büyük sıkıntılar yaşıyoruz, yola girmek bile istemiyoruz. Sürekli çığ ve heyelanlar çilemizi daha da arttırıyor. Devletimizden bir an önce yolumuzu yapmalarını talep ediyoruz" diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: YEDİSU, İLÇESİ, YOL, İSTİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı