Haber Detayı
30 Temmuz 2021 - Cuma 18:13
 
“YÖNETİCİLER, DEPREM UYARILARINA DUYARSIZ KALMAMALI”
İYİ Parti Bingöl İl Başkanı Hasan Kızılboğa, olası bir Bingöl depremine karşı gerekli önlemlerin alınması için yetkililere çağrıda bulundu.
SİYASET Haberi
“YÖNETİCİLER, DEPREM UYARILARINA DUYARSIZ KALMAMALI”

“Bingöl’ün deprem kuşağında yer aldığı unutulmamalı” diyen Kızılboğa, "Yöneticilerimiz olası bir Bingöl depreminde olacakların sorumlusu olmak istemiyorsa, son zamanlarda bilim insanlarımızın olası Bingöl depremine karşı yaptığı uyarılarını ciddiye alıp, bir an önce harekete geçmesi gerekmektedir. Bu işin sonrası olmaz, olmamalı. Bingöl halkının canını ve malını riske atamayız” ifadelerini kullandı.

Bingöl’de Haziran 2020’de meydana gelen depremin yaralarının hâlâ sarılmadığını ve vatandaşların mağdur olduğunu ifade eden Kızılboğa, “Bilim insanlarının tehlikeyi ortaya koymalarına rağmen ve hatta bölgedeki yerleşim alanlarında kentsel/köysel dönüşümlere başlanması gerektiğinin vurgulanmasına rağmen yöneticilerimizin, bilim insanlarının çağrısına bu kadar duyarsız kalması durumunda daha büyük felaketlerin gerçekleşebileceğini kimse unutmasın. Yoksa yaşanacak bu felaketin altından kimse kalkamaz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “YÖNETİCİLER,, DEPREM, UYARILARINA, DUYARSIZ, KALMAMALI”, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı